Kaip pridėti modulius prie „ApaOS“ serverio „CentOS“

Kadangi esate viena iš plačiausiai naudojamų serverių technologijų pasaulyje, gali būti, kad ir jūs naudojate „Linux“ serverį. Esmė „Apache“ yra griežtai HTTP serveris, pateikiantis tinklalapius paprašius. Priklausomai nuo to, kam naudojate savo žiniatinklio serverį, gali reikėti reikalavimų, kurie šiek tiek nepatenka į tai, ką „Apache“ teikia iš dėžutės. Laimei, „Linux“ teikia modulius.


Moduliai suteikia „Apache“ išplėtimą, suteikiant jam naujų galimybių ir funkcijų, plečiant jo galimybes. Pagal numatytuosius nustatymus „Apache“ yra trumpųjų kaulų modulių sąrašas. Kai kurios iš jų apima „Core“, „Apache“ HTTP serverio funkcijas; „Prefork“, kuris diegia be sriegių paruošiamąjį interneto serverį; ir „Worker“, daugialypio apdorojimo modulis, įgyvendinantis hibridinį interneto serverį.

Moduliai gali būti kaupiami į dvejetainį HTTPD, kai serveris yra pastatytas, tačiau gali būti įtraukti papildomi moduliai, atskirti nuo dvejetainio HTTPD ir, jei reikia, įkelti. Šie papildomi Apache moduliai yra vadinami Dinamiškai bendrinami objektai (DSO). Norėdami naudoti DSO, turite įsitikinti, kad kurdami serverį įtraukėte Bendrai naudojamų objektų modulis arba SO modulis (mod_so).

SO modulis yra atsakingas už vykdomojo kodo ir modulių įkėlimą į serverį paleidžiant. Šis modulis turi būti dvejetainio HTTPD failo dalis ir dėl suprantamų priežasčių jo negalima pridėti po pradinio serverio kūrimo. Jei jis nebuvo įtrauktas ir norite turėti modulinį išplėtimą, turite atstatyti savo serverį ir įsitikinti, kad mod_so yra įtrauktas yra įtrauktas.

Jei norite patikrinti, ar mod_so yra dvejetainio HTTPD failo dalis, paleiskite šią komandą:

$ Apachectl -M

 • Ši komanda pateiks modulių, įtrauktų į jų atitinkamų sistemų HTTPD serverį, sąrašą.
 • Modulis mod_so turėtų būti rodomo sąrašo dalis.

Paprastai DSO įkeliamos per direktyvą HTTPD.conf byla. Norėdami įtraukti papildomus „Apache“ modulius, turite modifikuoti failą HTTPD.conf. Tam reikalingi du dalykai: šakninė prieiga prie „Apache“ serverio ir patirtis ar žinios apie konfigūracijos failų keitimą. Jei neturite šakninės prieigos arba nepakankamai patyrę ar neišmanote konfigūruoti failų, tuomet labai rekomenduojame, kad šią užduotį atliktų sistemos administratorius arba techninio palaikymo komanda..

Modulio pridėjimas

Įtraukite modulį į savo serverį ir pažymėkite jo vietą. Šiam pratimui naudosime fikciją Foo modulis (mod_foo.so). Jis bus įsikūręs moduliai / „Server Root“ (moduliai / mod_foo.so). Norėdami įtraukti modulį, mes naudosime „LoadModule“ direktyva. „LoadModule“ direktyva yra SO modulio funkcija (taigi ir jo būtinybė).

Kaip jau minėjome anksčiau, norint pridėti modulį, reikia modifikuoti failą HTTPD.conf. Atidarykite „Apache“ konfigūracijos failą ir pridėkite šią eilutę:

„LoadModule foo“ moduliai / mod_foo.so

Ši direktyva susieja objekto failą (mod_foo.so) arba bibliotekos failo vardą (modules / mod_foo.so) ir prideda pavadintą modulio struktūrą foo į aktyvių modulių sąrašą.

Pastaba: Jei norite išjungti arba pašalinti modulį, tiesiog atidarykite HTTPD.conf ir komentuokite arba ištrinkite „LoadModule“ įrašas tam konkrečiam moduliui.

Pridėjus arba ištrynus modulį, „Apache“ serverį reikia paleisti iš naujo arba iš naujo įkelti.

Serverio sustabdymas, paleidimas ir paleidimas iš naujo

Iš naujo paleiskite arba iš naujo paleiskite serverį

Šis metodas paleidžia „Apache“ žiniatinklio serverį.

# Systemctl iš naujo paleiskite httpd.service

Serverio sustabdymas

Šis metodas sustabdo „Apache“ žiniatinklio serverį.

# Systemctl sustabdyti httpd.service

Serverio paleidimas

Šis metodas paleidžia „Apache“ žiniatinklio serverį.

# Systemctl paleiskite httpd.service

Jei teisingai modifikavote savo HTTPD.conf failą ir iš naujo paleidote serverį, tada modulis turėtų būti sėkmingai įkeltas. Jei vis dar susiduriate su problemomis, gali tekti apsvarstyti išteklių skyrimą savo moduliui arba sudaryti patys iš patikimo šaltinio kodo.

Modulio sudarymas iš pirminio kodo

Nauji moduliai gali būti kaupiami ir įdiegiami naudojant „Apache Extension“ įrankį (apxs). Jei apxs įrankio nėra, jis gali būti įdiegtas įdiegus „httpd-development“ paketą, kuriame yra įtraukimo failai, antraštės failai ir „Apache“ plėtinio programa.

Norėdami atsisiųsti ir įdiegti „httpd-development“ paketą, vykdykite šią komandą:

# Yum įdiegti „httpd-devel“

Ir tada:

# Yum groupinstall ‘Kūrimo įrankiai’

APXS („Apache Extension tool“) naudojamas kuriant ir įdiegiant „Apache HTTPD Server“ plėtinių modulius. Jis sukuria DSO failus iš vieno ar daugiau objektų ar šaltinių failų. Šie šaltinio failai gali būti bet koks C šaltinio failas (.c), objekto failas (.o) arba bibliotekos archyvas (.a).

Pvz., Jei mes turime „foo“ modulio šaltinio kodą (foo.c), mes jį sukursime į bendrą objektą, tinkantį įkelti kaip „Apache“ modulį..

Eikite į aplanką, kuriame yra šaltinio kodas, ir paleiskite šias komandų serijas:

# Apxs -i -a -c mod_foo.c

Ši komanda surenka objektų failus iš C šaltinio failo, susieja juos į dinamišką bendro naudojimo objektų failą, įkelia juos į „Apache“ modulio katalogą ir automatiškai prideda Įtraukite eilutė pagrindiniame konfigūracijos faile.

Surinkę ir įdiegę modulį, paleiskite serverį iš naujo, kaip patariama aukščiau. Kai serveris sukuria atsarginę kopiją, paleiskite šią komandą ir įsitikinkite, kad modulis įjungtas:

# Apachectl -M | grep foo

Jei modulis grąžinamas kaip aktyvus, tai patvirtina sėkmingą diegimą.

Peržiūrėkite šias 3 populiariausias VPS paslaugas:

A2 talpinimas

Pradinė kaina:
5,00 USD


Patikimumas
9.3


Kainodara
9,0


Draugiškas vartotojui
9.3


Palaikymas
9.3


funkcijos
9.3

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „A2 Hosting“

„ScalaHosting“

Pradinė kaina:
12,00 USD


Patikimumas
9.4


Kainodara
9.5


Draugiškas vartotojui
9.5


Palaikymas
9.5


funkcijos
9.4

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „ScalaHosting“

„Hostinger“

Pradinė kaina:
3,95 USD


Patikimumas
9.3


Kainodara
9.3


Draugiškas vartotojui
9.4


Palaikymas
9.4


funkcijos
9.2

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „Hostinger“

Susiję patarimų straipsniai

 • Kaip redaguoti PHP nustatymus Apache Ubuntu 18.04 VPS arba skirtame serveryje
  tarpinis
 • Kaip įdiegti „Apache“ ir PHP-FPM „Debian 8“
  ekspertas
 • Kaip nustatyti “WordPress Multisite” Ubuntu 18.04 naudojant Apache Web Server
  tarpinis
 • Pirma dalis: Kaip stebėti „Nginx“ naudojant elastinį šūsnį „CentOS 7 VPS“ arba skirtame serveryje
  ekspertas
 • Kaip sukonfigūruoti „Nginx“ kaip atvirkštinį tarpinį serverį „Apache“ Ubuntu 16.04 VPS arba skirtame serveryje
  ekspertas
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map