Kaip prisijungti prie serverio naudojant SSH Linux ir Mac

Daugelis serverių pasaulyje veikia „Linux“ serveriuose. Jie yra patikimi, prieinami ir lengvai konfigūruojami. Tačiau ne visada prieiga prie serverių yra prieinama tiesiogiai. Taigi jiems reikalinga nuotolinė prieiga. Nors dauguma vietinių kompiuterių veikia „Windows“, nemaža dalis vartotojų turi vietinius kompiuterius, kurie yra „Linux“ arba „Mac“. Mes parengėme šį vadovėlį turėdami omenyje šiuos asmenis.


Dažniausiai naudojamas ir saugus būdas prisijungti prie serverių nuotoliniu būdu yra per SSH, kitaip žinomą kaip „Secure Shell“. „Secure Shell“ yra kriptografinis tinklo protokolas, veikiantis kliento-serverio architektūroje. Abu ryšio galai yra autentifikuojami naudojant skaitmeninį sertifikatą ir, kaip protokolas, yra pakankamai tvirti, kad užtikrintų ryšių saugumą bet kuriame tinkle. Iš pradžių sukurtas kaip „Telnet“ pakaitalas, jis naudoja komandų eilutės sąsają be GUI palaikymo ir yra naudojamas ryšiams tarp kompiuterių. Tačiau skirtingai nei „Telnet“, jis teikia saugų ryšį naudojant SSL („Secure Socket Layer“) ir gali išlaikyti bet kokį apvalkalo seansų skaičių per vieną ryšį.

Norint naudoti SSH ryšiui su nuotoliniais serveriais, reikia komandų eilutės sąsajos. „Windows“ sistemoje tai teiktų trečiųjų šalių programos, tokios kaip „Putty“. Nors yra ir trečiųjų šalių SSH programų, skirtų „Linux“ ir „Mac“, pavyzdžiui, „OpenSSH“, šiose operacinėse sistemose SSH palaikymas yra įprastas ir gali būti paleistas iš standartinių komandų eilutės sąsajų, prieinamų kiekvienai. Abiejų komandų eilutės sąsaja, nors kiekviena šiek tiek skiriasi, eina tuo pačiu pavadinimu: Terminalas.

Kaip prisijungti prie serverio naudojant SSH naudojant „Linux“ arba „Mac“:

Pastaba: prieš bandydami prisijungti prie nuotolinio serverio, turite įsitikinti, kad jūsų serveris sukonfigūruotas priimti SSH ryšius. Norėdami tai padaryti, eikite į savo serverio žiniatinklio konsolės valdymo pultą, kad gautumėte prieigą prie jo nustatymų, kad sukonfigūruotumėte jį priimti tokius ryšius. Jei tai neįjungta, jūsų serveris nepriims SSH jungčių ir bandymas nepavyks.

Šios komandos sintaksės instrukcijos yra taikomos ir gali būti vykdomos iš „Terminal“ programos „Mac OSX“ arba „Linux“.

Norėdami įvesti komandas, pirmiausia reikia komandų eilutės sąsajos, kurią teikia programa „Terminal“.

 • Norėdami atidaryti „Mac“ terminalą
  1. Atidarykite programų aplanką
  2. Atidarykite „Utilities“ aplanką
  3. Pasirinkite Terminalas Taikymas
 • Yra keletas būdų, kaip atidaryti „Linux“ terminalą
  1. Greitieji klavišai
  2. „Ctrl“ + „Alt“ + T
  3. Paieška
 1. Lauke įveskite „Terminalas“ Paieška funkcija
 2. Pasirinkite jį iš rezultatų.
 • Brūkšnys (Ubuntu)
  1. Spustelėkite brūkšnelį
  2. Pasirinkite programas (kategorijų sąrašas)
  3. Pasirinkite terminalą

Dabar, kai terminalas atidarytas ir jūs turite prieigą prie komandinės eilutės, galime pradėti.

Prisijungimas prie nuotolinio serverio per terminalą

  1. Įveskite SSH komandą: ssh
  2. Kaip komandos argumentą įtraukite savo vartotojo ID ir IP adresą arba URL, sujungtus simboliu „@“.
  3. Darant prielaidą, kad „user1“ yra vartotojo ID ir www.server1.com URL (82.149.65.12), norint prisijungti prie serverio reikia įvesti šią sintaksę:

ARBA

4. Rezultatas Įveskite

 • Tada jums bus pasiūlyta įvesti slaptažodį.

Pastaba: įvesdami slaptažodžius per terminalą, nematysite jokio atsakymo, atsispindėjusio terminale, kai rašysite slaptažodį. „Windows“ sistemose ir svetainėse bus rodomos kiekvieno įvesto simbolio vietos žymekliai (pvz., *******), tačiau slaptažodžio įvedimas terminale nerodo nieko, kol neįvedėte slaptažodžio ir paspaudžiate Enter. Taigi nesijaudinkite, jei įvedate savo slaptažodį, bet ekrane nieko nevyksta.

5. Įveskite slaptažodį ir paspauskite Enter.

Jei jums pasiseks, turėtumėte pamatyti pakeistą komandų eilutę, panašią į šias:

[email protected]: ~ $

Nuotolinio kompiuterio identifikacija

Jei iš naujo sukūrėte savo serverį arba pirmą kartą prisijungiate prie šio serverio per SSH, pamatysite šį įspėjamąjį pranešimą:

 • Įspėjimas: Nuotolinio kompiuterio identifikacija pasikeitė. (pridedama kita konfigūracijos informacija ir pagrindinio kompiuterio informacija)

SSH naudoja SSL (Secure Socket Layer) protokolą. SSL saugos protokolo dalis yra viešųjų ir privačiųjų raktų nustatymas tarp nuotolinių serverių ir vietinių kompiuterių, jungiančių per SSH. Šis papildomas saugumo lygis yra labai naudingas, ypač žiaurios jėgos slaptažodžio atakų atveju.

SSH raktai

SSH raktai yra identifikavimo priemonė, naudojama prisijungiant prie nuotolinio serverio naudojant viešojo rakto kriptografiją ir atsakymo į iššūkius autentifikavimą. Viešasis raktas saugomas serveryje ir yra naudojamas duomenims šifruoti, o privatusis raktas laikomas tik vartotojo kompiuteryje ir yra naudojamas gaunamiems / atsisiųstiems duomenims iššifruoti..

Prisijungiant prie serverio, to serverio viešasis raktas yra suderinamas su kitų žinomų raktų, išsaugotų iš ankstesnių ryšių su tuo IP adresu, sąrašu. Šios IP adreso ir pagrindinio kompiuterio raktų poros yra saugomos SSH žinomi_vaizdžiai failą vietiniame kompiuteryje. Kiekvieną kartą atstatant serverį, keičiasi jo pagrindinis kompiuterio raktas.

Redaguoti pagrindinius klavišus

Jei norite atstatyti serverį, norėdami pašalinti pasenusius pagrindinio kompiuterio raktus, turėtumėte redaguoti žinomi_vaizdžiai failą pašalindami visas eilutes, kurios prasideda jūsų serverio IP adresu. žinomi_vaizdžiai „Mac“ ar „Linux“ failas turėtų būti nurodytoje vietoje

 • ~ / .ssh / žinomi_vaizdžiai

Failas gali būti redaguojamas bet kurioje teksto rengyklės programoje.

Norėdami padidinti saugumą, prisijunkite prie savo serverio žiniatinklio konsolės valdymo skydelio, kad patvirtintumėte serverio pagrindinio kompiuterio raktą. Tai galite naudoti norėdami patikrinti pagrindinio kompiuterio raktą prisijungdami.

Atsargiai jungiantis per SSH

Pastaba: Jei bandote prisijungti prie serverio, į kurį jau anksčiau esate prisijungę naudodamiesi SSH, ir gaunate įspėjimą dėl nuotolinio kompiuterio identifikavimo, tada galite nukentėti nuo vadinamojo „žmogaus viduryje“ išpuolio. Jei grąžintas pagrindinio kompiuterio raktas nesutampa su jūsų įrašais iš to, ką įrašėte serverio valdymo skydelyje, tada daugiau nedarykite. Neįveskite savo slaptažodžio. Ši technika naudojama slaptai įgyti slaptažodžius saugiems serveriams.

Peržiūrėkite 3 populiariausias interneto prieglobos paslaugas

„FastComet“

Pradinė kaina:
2,95 USD


Patikimumas
9.7


Kainodara
9.5


Draugiškas vartotojui
9.7


Palaikymas
9.7


funkcijos
9.6

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „FastComet“

A2 talpinimas

Pradinė kaina:
3,92 USD


Patikimumas
9.3


Kainodara
9,0


Draugiškas vartotojui
9.3


Palaikymas
9.3


funkcijos
9.3

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „A2 Hosting“

„ChemiCloud“

Pradinė kaina:
2,76 USD


Patikimumas
10


Kainodara
9.9


Draugiškas vartotojui
9.9


Palaikymas
10


funkcijos
9.9

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „ChemiCloud“

Susiję patarimų straipsniai

 • Kaip nustatyti SSH Ubuntu 16.04 VPS iš Linux kliento
  naujokas
 • Kaip nustatyti SSH jūsų Ubuntu 18.04 VPS arba dedikuotajam serveriui
  tarpinis
 • Kaip nustatyti SSH Ubuntu 16.04 VPS arba skirtame serveryje
  tarpinis
 • Kaip nustatyti “Cron” darbus “Ubuntu 18.04” skirtame serveryje arba VPS
  tarpinis
 • Kaip įdiegti “WordPress” savo Ubuntu 18.04 VPS arba skirtame serveryje
  tarpinis
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me