Izmantojiet Python, lai automatizētu regulāros uzdevumus VPS vai speciālajā serverī

Pārskats

Šeit mēs izmantosim pamata zināšanas par Python, lai iemācītu jums, kā izmantot Web lietojumprogrammu saskarņu (API) ārkārtas iespējas, lai paplašinātu jūsu programmu jaudu. Lielākā daļa tīmekļa mitināšanas pakalpojumu, kā arī vairums tīmekļa lietojumprogrammu piedāvā API, kas ļauj jūsu programmās iekļaut šo trešo pušu lietojumprogrammu iespējas. Jūs uzzināsit, kā to izdarīt ar tīmekļa mitināšanas API, taču, strādājot ar vienu API, ir vieglāk iemācīties strādāt ar jebkuru Web API. Jums vajadzētu atteikties no šī raksta ar iespēju iemācīties un izmantot API jebkuram pakalpojumam, kuru varat iedomāties.


Varat izmantot API, lai automatizētu nogurdinošus uzdevumus, kurus izmantojāt manuāli, vai arī varat izmantot API, lai sasniegtu savus mērķus un ne tikai iztēlotos, bet arī izveidotu lietojamās programmas. Ja jūs kādreiz teiktu, "Es vēlētos, lai būtu lietotne, kas veic x, y un z" pastāv liela iespēja, ka, iemācoties lietot API, jūs nonāksit solī tuvāk šīs lietotnes izveidošanai, nevis vēlēsities, ka tā pastāv.

Instalējiet Python un iestatiet virtuālo vidi

Ja vēl neesat to izdarījis, skatiet šo rakstu par Python instalēšanu un iestatīšanu. Virtuālās vides iestatīšana, lai atdalītu katru projektu no citu projektu ietekmēšanas un pārējās operētājsistēmas idejas. Iespējams, virtuālajā vidē veicat izmaiņas, kurām varētu būt neparedzētas sekas.

Uzziniet Python pamatus

Šis raksts neprasa, lai jūs būtu pieredzējis izstrādātājs, taču tajā ir pieņemtas dažas pamatzināšanas par Python. Šis <"ievads Python"> ar to vajadzētu būt pietiekami, lai jūs sāktu, taču, iespējams, vēlēsities meklēt citas konsultācijas un iespējas praktizēt vienkāršu skriptu izveidi.<

Web lietojumprogrammu saskarne (API)

API būtībā ir celtniecības bloku komplekts, ko citi pakalpojumi un programmas nodrošina, lai jūs varētu paplašināt savu programmu sasniedzamību. Ar šo definīciju Webopedia nonāk sīkāk:

Lietojumprogrammu interfeiss (API) ir rutīnu, protokolu un rīku komplekts programmatūras lietojumprogrammu veidošanai. API norāda, kā programmatūras komponentiem vajadzētu mijiedarboties. Programmējot grafiskā lietotāja interfeisa (GUI) komponentus, tiek izmantotas arī API. Laba API atvieglo programmas izstrādi, nodrošinot visus veidojošos elementus. Pēc tam programmētājs saliek blokus.

1. sadaļa – Tīmekļa mitināšanas API izmantošana

Daudzi tīmekļa mitināšanas pakalpojumi nodrošina tīmekļa API, lai palīdzētu jums programmatiski mijiedarboties ar savu kontu, izveidotu un izdzēstu virtuālos serverus un gandrīz visu citu, ko varat iedomāties, ka vēlaties programmēt automatizēti..

Šajā rakstā kā ilustratīvu piemēru izmantosim Digital Ocean’s API, lai iepazīstinātu ar API un to, ko jūs varat sasniegt, izmantojot tos.

API pamatmetodes

Tik sarežģīti kā API, šķiet, no pirmā acu uzmetiena, jūs galvenokārt sūtāt HTTP pieprasījumus uz serveri.

 • GET – kaut ko prasa no servera
 • POST – lūdz serverim kaut ko izveidot
 • PUT – lūdz serverim kaut ko pievienot
 • DELETE – lūdz serverim kaut ko izdzēst

API pieprasījuma sastāvdaļas

Neatkarīgi no tā, vai iesniedzat pieprasījumus serverim tieši, izmantojot tīmekļa pārlūku, vai programmatiski, API pieprasījumā jāietver šie komponenti:

  • URL
 • Galvenes – galvenēs ir meta dati, kas serverim nepieciešami, lai apstrādātu jūsu pieprasījumu (piemēram, vai pieprasījums ir no mobilās ierīces?)
 • Pieprasījuma pamattekstā ir ietverti faktiskie dati (piemēram, informācija par virtuālo serveri, kuru vēlaties apkopot)

Zvans un atbilde

Jūs iesniedzat pieprasījumus un iniciējat darbības, izmantojot komandas, kas iesniegtas, izmantojot http, kas nozīmē, ka jūs varat iesniegt komandas, izmantojot vietrāžus URL, izmantojot tīmekļa pārlūku vai izmantojot kādu citu lietojumprogrammu (piemēram, lokot), kas var iesniegt http pieprasījumus. Pēc tam API apstrādā jūsu pieprasījumu vai veic darbību un atdod atbildi.

HTTP atbildes

Kad jūs nosūtāt pieprasījumu serverim, tas nosūtīs atbildes, sākot no apstiprināšanas, ka tas ir saņēmis pieprasījumu, ar apstiprinājumu, ka tas veic jūsu pieprasīto uzdevumu, līdz atgriezīs jūsu pieprasīto informāciju vai pabeidzot uzdevumu, kuru uzdevāt serverim veikt. Ja kaut kas noiet greizi, serveris jūs informēs, lai jūs varētu veikt koriģējošus pasākumus.

Statusa kodi

Lielākā daļa cilvēku atpazīst statusa kodus, jo tie ir tādi paši kodi, kas tiek atgriezti, kad vietne, kuru mēģināt sasniegt, nedarbojas. Piemēram, jūs, iespējams, esat redzējis tādus kodus kā "404 – lapa nav atrasta" un "500 – iekšējā servera kļūda."d, kas nozīmē panākumus, jo, kad viss darbojas, nav nepieciešams kļūdas ziņojums, kad sērfojat internetā bez problēmām. Jūsu tīmekļa pārlūkprogramma noņem 200 kodu no jums, jo tas jums nav īpaši noderīgs.

Programmatiski runājot ar serveriem, jūs vēlaties, lai jūsu programma zinātu, ka tā pieprasījums serverim ir sekmīgs vai neizdevās (un kāpēc tas neizdevās, ko norāda statusa kods).

Ir daudz vairāk, lai saprastu mijiedarbību ar pakalpojumiem, izmantojot API, taču pietiek ar izpratni par pamata zvana un atbildes modeli, lai jūs sāktu lietot API, attīstot savas zināšanas un prasmes, dodoties tālāk.

Izmantojot API, lai izveidotu virtuālo serveri

Lai jūs sāktu lietot API, mēs izmantosim Digital Ocean’s API un Python, lai izveidotu virtuālo serveri (DO tos sauc "Pilieni) atbilstoši mūsu specifikācijām. Šeit uzzinātais ļaus daudz vieglāk iemācīties izmantot citu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju API, kā arī visu veidu pakalpojumu API. Kad sākat lietot API vienā vietā, nekavējoties sākat meklēt, kā automatizēt uzdevumus, kas saistīti ar visa veida pakalpojumiem un vietnēm, kuras izmantojat. Tas var palīdzēt ne tikai uzlabot tehnisko spēli, bet arī atrisināt daudz laika, ko jūs pavadījāt, visu darot manuāli.

Notiek unikāla API marķiera ģenerēšana.

Kad vēlaties izmantot API, parasti jāģenerē unikāls, privāts API pilnvara, kuru varat izmantot, lai piekļūtu API pakalpojumiem. Praksē jūs varat domāt par savu API pilnvaru kā sava veida paroli. Varat ģenerēt vairākus marķierus, jo dažādām programmām ir ieteicams izmantot citu marķieri.

Digitālā okeāna process (ļoti līdzīgs citiem)

 1. Piesakieties savā Digital Ocean kontā, pēc tam dodieties uz savu Vadības panelis.
 2. Augšējā navigācijas izvēlnē noklikšķiniet uz API

Pēc tam noklikšķiniet uz Ģenerēt jauno marķieri

Instalējiet Python iesaiņojumu Digital Ocean’s API

Bieži cilvēki attīstās "ietinēji" dažādām programmēšanas valodām, lai atdalītu daļu no detaļām, lai atvieglotu skriptu rakstīšanu. Šajā piemērā mēs izmantosim Python aptinumu, ko sauc par python-digital ocean, par kuru ir labas atsauksmes, un kas sākas ar GitHub un Digital Ocean saitēm uz to, kas vēl vairāk palielina iesaiņojuma uzticamību..

Tālāk tiek pieņemts, ka esat veicis Python instalācijas rokasgrāmatas darbības, kurās bija iekļauti norādījumi par pip paketes pārvaldnieka instalēšanu, un esat sācis virtuālo vidi, kas ir labākā prakse katram projektam (sīkāku informāciju skatiet instalēšanas rakstā) ).

Šis ir Github projekts, kuru uztur izstrādātājs, kurš bija pietiekami laipns, lai izveidotu python-digitalocean, lai būtu mazliet vieglāk sarunāties ar API, izmantojot Python kodu..

Uzstādiet aptinumu.

$ pip install -U python-digitalocean

Izveidojiet programmu create.py ar sekojošo:

#! / usr / bin / env python3

importēt digitālo okeānu
importa laiks

piliens = ‘Your_Secret_API_Token’, # aizstāt ar jūsu API pilnvaru
name = ‘1. piemērs’, # piešķiriet savam virtuālajam serverim (pilieniņai) vārdu
apgabals = ‘sfo2’, # izvēlēties reģionu (atrast "Pilieni" navigācijas joslā Digitālajā okeānā)
image = ‘ubuntu-14-04-x64’, # Ubuntu 14,04 x64 # Izvēlieties savu OS informāciju
size_slug = ‘1GB’, # Izvēlieties izmēru
dublējumi = patiesi)
# Rezerves atribūts ir piemērs. Ir daudz vairāk lietu, ko varat darīt.

droplet.create () # Tagad skripts palaiž pilienu radīšanas funkciju!

izveidots = False # Initialize "izveidots" uz nepatiesu
# Kamēr serveris atgriežas, palaidiet sekojošo un cilpu "pabeigts,"
kamēr nav izveidots: # kamēr cilpa
print (‘Veidojot pilienu’)
time.sleep (10) # Tas tiek drukāts uz jūsu konsoli ik pēc 10 sekundēm, līdz piliens ir pabeigts
darbības = pilieni.get_actions ()
darbībai darbībās: # A cilpai, kas iegulta kamēr cilpa
action.load ()
if action.status == ‘pabeigts’: # Kad pilīte ir gatava, tā ir pabeigta
izveidots = patiess # pabeigts ir patiess, un cilpa beidzas.

# Kad cilpa beidzas, programma pāriet uz jebkuru, kas ir aiz cilpas

drukāt ("Piliens pabeigts!")

Palaidīsim savu programmu.

$ python izveidots.py
Izveidojot pilienu
Izveidojot pilienu
Pabeigts

>Programma dažas reizes atkārtojās (starp mums ir ievietota 10 sekunžu kavēšanās), kas gaida statusu "pabeigts" atgriezties no servera, tad tas atgriežas "Piliens ir pabeigts" tev.

Šis skripts saglabāja to vienkāršu, taču jūs varētu to pievienot vēl vairāk, lai automatizētu vairāk procesa, ieskaitot tādas lietas kā ugunsmūra iestatīšana, ssh konfigurēšana utt. Ja jums vajadzēja izveidot vairākus virtuālos serverus vienlaikus, jūs varētu modificēt skriptu uz automatizēt šo procesu.

Secinājums

Tātad jūs varat redzēt, kā nedaudz mācoties Python un mazliet par to, kā API darbs var ietaupīt daudz roku darba, automatizējot garlaicīgus uzdevumus, padarot jūs efektīvāku tīmekļa mitināšanas pārvaldībā. Vienlaicīgi apgūstot Python un to, kā darbojas API, ievērojami palieliniet savas zināšanas par tīmekļa darbību, kas palīdzēs jums uzlabot tehniskās prasmes un zināšanas..

Jūs esat spēris pirmos soļus programmēšanas izmantošanā, lai risinātu problēmas un strādātu efektīvāk. Turpiniet meklēt grāmatas, konsultācijas un iespējas, lai izveidotu noderīgākus skriptus. Jūs būsit pārsteigts, cik ātri jūs pārejat no mācību vingrinājumu veikšanas uz izdevīgu skriptu izveidi.

Iepazīstieties ar 3 populārākajiem VPS pakalpojumiem:

A2 mitināšana

Sākuma cena:
5,00 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.0


Lietotāju draudzīgs
9.3


Atbalsts
9.3


Iespējas
9.3

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni A2 Hostings

ScalaHosting

Sākuma cena:
12,00 USD


Uzticamība
9.4


Cenu noteikšana
9.5


Lietotāju draudzīgs
9.5


Atbalsts
9.5


Iespējas
9.4

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni ScalaHosting

Hostinger

Sākuma cena:
3,95 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.3


Lietotāju draudzīgs
9.4


Atbalsts
9.4


Iespējas
9.2

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni Hostinger

Saistītie padomi

 • Kā instalēt Django uz CentOS 7 VPS vai Dedicated Server
  starpposms
 • Kā instalēt Apache Cassandra Ubuntu 18.04 VPS vai Dedicated Server
  starpposms
 • Kā kopā konfigurēt Nginx un Apache tajā pašā Ubuntu VPS vai speciālajā serverī
  starpposms
 • Kā instalēt Apache, MySQL & PHP Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajā serverī
  starpposms
 • Kā iestatīt SSH Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajam serverim
  starpposms
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me