Kā izveidot lietotāju, kurš nav saknes, uz jūsu Ubuntu 18.04 VPS vai Dedicated Server

Ja jūs veidojat jaunu Ubuntu 18.04 serveri, jums, iespējams, būs jāizveido jauns lietotājs, kas nav sakne, ar sudo privilēģijām. Pieteikšanās uz Linux serveri kā sakni nav laba prakse, jo viena kļūda var iznīcināt visu jūsu serveri.


Jaunā lietotāja izveidošana ar sudo atļaujām ļauj veikt administrēšanas uzdevumus ar paaugstinātām privilēģijām tikai nepieciešamības gadījumā. Turklāt lielākajai daļai administratoru ir drošāk atslēgt saknes pieteikšanos, jo tas var būt potenciāli bīstams, ja tiek apdraudēta servera parole..

Tāpēc, lai aizsargātu savu Ubuntu 18.04 serveri ar autentifikācijas taustiņiem, jums jāizveido jauns lietotājs ar sudo privilēģijām. Pievienojiet sudo grupā tikai tos lietotājus, kurus vēlaties veikt administratīvos uzdevumus.

Sudo ir saīsinājums no “supamataer darīt”Un ir vienkārši programma, kas pašreiz reģistrētam lietotājam ļauj palaist programmas ar superadministra privilēģijām. Šajā rokasgrāmatā mēs parādīsim, kā to izdarīt jums VPS mašīnā, kurā darbojas operētājsistēma Ubuntu 18.04.

Priekšnosacījumi

 • Ubuntu 18.04 VPS
 • Saknes pieeja jūsu Linux mašīnai

Īpaša piezīme: HostAdvice mitināšanas pārskati ļauj pirms mitināšanas plāna iegādes konsultēties ar tūkstošiem lietotāju. Ja vēlaties iegādāties Ubuntu VPS plānu, skatiet VPS mitināšanas pārskatus vai Linux mitināšanas pārskatus.

1. solis: izveidojiet savienojumu ar serveri

Pirms izveidojat jaunu lietotāju, mums ir jāveido savienojums ar serveri. Putty var izmantot, ja izmantojat Windows vai jebkuru citu komandrindas rīku, kas ļauj nodrošināt drošus savienojumus, izmantojot SSH. Atcerieties, ka jums būs nepieciešama servera publiskā IP adrese un galvenā lietotāja parole.

2. solis: pievienojiet jauno lietotāju

Kad esat izveidojis savienojumu ar serveri. Palaidiet komandu papildinātāju, lai izveidotu savu jauno lietotāju. Lūdzu, ņemiet vērā, ka varat izmantot arī sākotnēji bināro kompilēto komandu useradd, taču tā ir mazāk draudzīga lietotājam nekā Perl skripta pievienošanas komanda.

Tātad termināla logā ierakstiet šo:

$ sudo papildinātājs

Atcerieties nomainīt lietotājvārdu ar vēlamo jaunā lietotāja vārdu. Piemēram, ja vēlaties pievienot jaunu lietotāju ar nosaukumu “james”, sintaksei vajadzētu būt šādai:

$ sudo adduser james

Jums tiks piedāvāts ievadīt jaunā lietotāja paroli, vārdu, uzvārdu, istabas numuru un tālruņa informāciju. Jūs varat nospiest Ievadiet ja nevēlaties ievadīt vērtību. Pēc tam nospiediet Y tiklīdz tiek parādīts aicinājums apstiprināt informāciju, kā parādīts zemāk:

Lūdzu, ņemiet vērā, ja tiek atrasts dublikāts, jūs saņemsiet šādu kļūdu:

useradd: lietotājs jau pastāv

3. solis: pievienojiet jauno lietotāju sudo grupai

Jūsu jaunais lietotājs ir izveidots ar regulārām privilēģijām, un, mēģinot izpildīt jebkuru sudo uzdevumu, jūs saņemsit šādu kļūdu: “James nav sudoers failā. Par šo negadījumu tiks ziņots. ” Lai lietotājs varētu veikt administratīvus uzdevumus, piem. atsāknējot serveri, izveidojot jaunus lietotājus vai instalējot lietojumprogrammas, mums jāpalaiž šāda komanda:

$ sudo usermod -G sudo james

Atcerieties aizstāt “james” ar iepriekš izveidoto lietotājvārdu.Jūsu jaunais lietotājs ir veiksmīgi jāpievieno sudo programmai.

4. darbība. Jaunā lietotāja pārbaude

Mēs varam izmantot su komanda mūsu Ubuntu 18.04 serverī, lai pārslēgtos uz jauno lietotāju, kuru mēs izveidojām iepriekš; su ir saīsinājums no aizstājējs lietotājs. Tas ļauj pašreiz pieteicies lietotājam mainīt sesiju, vispirms nepiesakoties.

Lai to izdarītu, mēs izpildām komandu zemāk:

$ su – james

Izeja:

Jūs varat mēģināt palaist komandu, piemēram sudo dpkg-reconfigure tzdata lai redzētu, vai jūsu jaunais lietotājs var izpildīt administratīvo uzdevumu.

Izeja

Ja redzat izvadi iepriekš, jūsu jaunais lietotājs ir veiksmīgi pievienots sudoers sarakstam.

Secinājums

Lietotāja, kas nav sakne, izveidošana ar sudo privilēģijām nav sarežģīta, ja veicat iepriekš minētās darbības. Tas nodrošinās jūsu Ubuntu 18.04 servera administratoriem drošāku darbību veikšanu, vienlaikus samazinot iespējamās briesmas. Uzdevumu palaišana kā lietotājiem, kas nav saknes, ir ļoti noderīga, kad jūsu serveris tiek aktivizēts, jo tas ļaundabīgajām programmām apgrūtina piekļuvi jūsu kritiskajiem failiem. Atcerieties, ka pēc nepieciešamības varat izveidot vairāk sudo lietotāju, atkārtojot iepriekš aprakstīto procedūru.

Iepazīstieties ar 3 populārākajiem VPS pakalpojumiem:

A2 mitināšana

Sākuma cena:
5,00 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.0


Lietotāju draudzīgs
9.3


Atbalsts
9.3


Iespējas
9.3

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni A2 Hostings

ScalaHosting

Sākuma cena:
12,00 USD


Uzticamība
9.4


Cenu noteikšana
9.5


Lietotāju draudzīgs
9.5


Atbalsts
9.5


Iespējas
9.4

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni ScalaHosting

Hostinger

Sākuma cena:
3,95 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.3


Lietotāju draudzīgs
9.4


Atbalsts
9.4


Iespējas
9.2

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni Hostinger

Saistītie padomi

 • Kā instalēt Apache Cassandra Ubuntu 18.04 VPS vai Dedicated Server
  starpposms
 • Kā instalēt Apache, MySQL & PHP Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajā serverī
  starpposms
 • Kā iestatīt SSH Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajam serverim
  starpposms
 • Kā mitināt vairākas vietnes Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajā serverī
  starpposms
 • Kā uz sava Ubuntu 18.04 VPS vai speciāla servera instalēt pašparakstītu SSL sertifikātu
  starpposms
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me