Kā izveidot savienojumu ar serveri, izmantojot SSH operētājsistēmā Linux un Mac

Lielākā daļa serveru pasaulē darbojas uz Linux serveriem. Tās ir uzticamas, pieejamas un ļoti konfigurējamas. Tomēr serveriem ne vienmēr piekļūst un nav pieejami tieši. Tāpēc viņiem nepieciešama attāla piekļuve. Lai gan vairums vietējo datoru darbojas operētājsistēmā Windows, ievērojama daļa lietotāju ir vietējie datori, kas ir Linux vai Mac. Šo mācību mēs sagatavojām tieši šiem cilvēkiem.


Biežāk izmantotā un drošākā metode, kā attālināti piekļūt serveriem, ir caur SSH, citādi zināma kā Secure Shell. Secure Shell ir šifrēšanas tīkla protokols, kas darbojas klienta-servera arhitektūrā. Abi savienojuma gali tiek autentificēti, izmantojot digitālo sertifikātu, un kā protokols tas ir pietiekami spēcīgs, lai nodrošinātu sakaru drošību jebkurā tīklā. Sākotnēji tas bija paredzēts kā Telnet aizstājējs, un tas izmanto komandrindas saskarni bez GUI atbalsta un tiek izmantots saziņai starp datoriem. Tomēr atšķirībā no Telnet tas nodrošina drošu komunikāciju, izmantojot SSL (Secure Socket Layer), un vienā savienojumā var uzturēt neierobežotu skaitu čaulas sesiju..

Lai izmantotu SSH saziņai ar attālajiem serveriem, ir nepieciešama komandrindas saskarne. Windows sistēmā to nodrošina trešo personu programmas, piemēram, Putty. Kaut arī Linux un Mac ir pieejamas trešo pušu SSH lietojumprogrammas, piemēram, OpenSSH, šajās operētājsistēmās SSH atbalsts ir dabisks, un to var darbināt no standarta komandrindas saskarnēm, kas pieejamas katrai no tām. Abu komandu komandrindas saskarne, kaut arī nedaudz atšķirīga, iet ar to pašu nosaukumu: Terminālis.

Kā izveidot savienojumu ar serveri, izmantojot SSH, izmantojot Linux vai Mac:

Piezīme. Pirms mēģināt izveidot savienojumu ar attālo serveri, jums jāpārliecinās, vai jūsu serveris ir konfigurēts SSH savienojumu pieņemšanai. Lai to izdarītu, piekļūstiet servera tīmekļa konsoles vadības panelim, lai piekļūtu tā iestatījumiem un konfigurētu to, lai tas pieņemtu šādus savienojumus. Ja vien šī opcija nav iespējota, serveris nepieņems SSH savienojumus un mēģinājums neizdosies.

Šīs komandas sintakse instrukcijas attiecas uz lietotni Terminal Macintosh Mac OSX vai Linux, un tās var palaist no tās.

Lai ievadītu komandas, vispirms ir nepieciešams komandrindas interfeiss, ko nodrošina programma Terminālis.

 • Lai atvērtu termināli operētājsistēmā Mac
  1. Atveriet mapi Programmas
  2. Atveriet mapi Utilities
  3. Atlasiet Terminālis Pieteikums
 • Termināļa atvēršanai Linux ir vairākas metodes
  1. Karstie taustiņi
  2. Ctrl + Alt + T
  3. Meklēt
 1. Laukā ievadiet “Termināls” Meklēt funkcija
 2. Atlasiet to no rezultāta (-iem).
 • Domuzīme (Ubuntu)
  1. Noklikšķiniet uz domuzīme
  2. Atlasiet lietojumprogrammas (kategoriju saraksts)
  3. Atlasiet Terminālis

Tagad, kad terminālis ir atvērts un jums ir pieeja komandrindai, mēs varam sākt.

Piesakieties attālajā serverī, izmantojot termināli

  1. Ierakstiet komandu SSH: ssh
  2. Kā komandas argumentu iekļaujiet savu lietotāja ID un IP adresi vai URL, kas savienoti ar simbolu “@”.
  3. Pieņemot, ka lietotāja ID ir “user1” un www.server1.com URL (82.149.65.12), lai izveidotu savienojumu ar serveri, jāievada šāda sintakse:

VAI

4. Rezultāts Ievadiet

 • Pēc tam jums tiks prasīts ievadīt paroli.

Piezīme. Ievadot paroles, izmantojot termināli, rakstot paroli, terminālī netiks parādīta neviena atbilde. Windows sistēmās un vietnēs tiks rādīti vietturi katrai ievadītajai rakstzīmei (piemēram, *******), bet paroles ievadīšana terminālī neko neliecina, kamēr neesat ievadījis paroli un noklikšķinājis uz Enter. Tāpēc neuztraucieties, ja ievadāt paroli, bet ekrānā nekas nenotiek.

5. Ievadiet savu paroli un nospiediet taustiņu enter.

Ja jums izdodas, jums vajadzētu redzēt mainītu komandu uzvedni, kas ir līdzīga šim:

[email protected]: ~ $

Attālā resursdatora identifikācija

Ja esat pārbūvējis savu serveri vai arī šī ir pirmā reize, kad pieslēdzaties šim serverim, izmantojot SSH, jūs redzēsit šādu brīdinājuma ziņojumu:

 • Brīdinājums: ir mainījusies attālinātā resursdatora identifikācija. (kopā ar citu konfigurācijas informāciju un resursdatora atslēgu)

SSH izmanto SSL (Secure Socket Layer) protokolu. Daļa no SSL drošības protokola ir publisku un privātu atslēgu izveidošana starp attāliem serveriem un vietējiem datoriem, kas savieno, izmantojot SSH. Šis papildu drošības slānis ir noderīgs, īpaši brutāla spēka paroles uzbrukumu gadījumā.

SSH taustiņi

SSH atslēgas ir identifikācijas līdzeklis, ko izmanto, izveidojot savienojumu ar attālo serveri, izmantojot publiskās atslēgas kriptogrāfiju un izaicinājuma-atbildes autentifikāciju. Publiskā atslēga tiek glabāta uz servera un tiek izmantota datu šifrēšanai, savukārt privātā atslēga tiek turēta tikai lietotāja mašīnā un tiek izmantota ienākošo / lejupielādēto datu atšifrēšanai..

Veidojot savienojumu ar serveri, šī servera publiskā atslēga tiek saskaņota ar citu zināmo atslēgu sarakstu, kas saglabāts no iepriekšējiem savienojumiem ar šo IP adresi. Šie IP adreses – resursdatora atslēgu pāri tiek glabāti SSH zināmie spoki failu lokālajā datorā. Katru reizi, kad serveris tiek pārbūvēts, mainās tā resursdatora atslēga.

Resursdatora taustiņu rediģēšana

Pārbūvēta servera gadījumā, lai noņemtu novecojušās resursdatora atslēgas, jums vajadzētu rediģēt zināmie spoki failu, noņemot visas līnijas, kas sākas ar jūsu servera IP adresi. zināmie spoki failam Mac vai Linux jāatrodas šādā vietā

 • ~ / .ssh / zināmie spoki

Failu var rediģēt jebkurā teksta redaktora programmā.

Lai iegūtu papildu drošību, piesakieties servera tīmekļa konsoles vadības panelī, lai apstiprinātu servera resursdatora atslēgu. Varat to izmantot, lai pārbaudītu resursdatora atslēgu, piesakoties.

Piesardzība savienojuma izveides laikā caur SSH

Piezīme. Ja mēģināt pieteikties serverī, kurā iepriekš esat pieteicies, izmantojot SSH, un saņemt brīdinājumu par attālo resursdatora identifikāciju, iespējams, esat upuris tā dēvētajam uzbrukumam “Man-in-the-Middle”. Ja atdotā resursdatora atslēga neatbilst jūsu ierakstiem no tā, ko ierakstījāt servera vadības panelī, tad neturpiniet darbību. Neievadiet savu paroli. Šo paņēmienu izmanto, lai slepeni iegūtu paroles drošiem serveriem.

Iepazīstieties ar 3 labākajiem tīmekļa mitināšanas pakalpojumiem

FastComet

Sākuma cena:
2,95 USD


Uzticamība
9.7


Cenu noteikšana
9.5


Lietotāju draudzīgs
9.7


Atbalsts
9.7


Iespējas
9.6

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni FastComet

A2 mitināšana

Sākuma cena:
3,92 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.0


Lietotāju draudzīgs
9.3


Atbalsts
9.3


Iespējas
9.3

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni A2 Hostings

ChemiCloud

Sākuma cena:
2,76 USD


Uzticamība
10


Cenu noteikšana
9.9


Lietotāju draudzīgs
9.9


Atbalsts
10


Iespējas
9.9

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni ChemiCloud

Saistītie padomi

 • Kā iestatīt SSH Ubuntu 16.04 VPS no Linux klienta
  jauniņais
 • Kā iestatīt SSH Ubuntu 18.04 VPS vai speciālajam serverim
  starpposms
 • Kā iestatīt SSH Ubuntu 16.04 VPS vai speciālajā serverī
  starpposms
 • Kā iestatīt Cron darbus uz jūsu Ubuntu 18.04 Dedicated Server vai VPS
  starpposms
 • Kā instalēt WordPress uz Ubuntu 18.04 VPS vai Dedicated Server
  starpposms
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me