Žiniatinklio prieglobos vadovas pradedantiesiems

Kaip pradėti naudotis interneto priegloba

Žiniatinklio priegloba neišvengiama, jei norite paskelbti svetainę. Bet kas iš tikrųjų yra interneto priegloba? Ir kaip išsirinkti savo pirmąją prieglobos sąskaitą?


Pripažįstame, kad gali būti šiek tiek bauginanti iškart pamatyti tiek daug variantų. Čia paaiškiname pagrindines prieglobos kategorijas ir svarbiausias pagrindinės prieglobos sąskaitos savybes, kurios padės jums padaryti galutinį pasirinkimą.

Kas yra interneto priegloba?

Paprasčiau tariant, interneto priegloba yra tai, kaip pasaulis žino apie jūsų svetainės egzistavimą. Kadangi šiuo metu yra daugybė internetinių svetainių kūrimo vadovėlių, kiekvienas gali sukurti pagrindinę svetainę. Bet ta svetainė nepasieks niekieno, esančio už jūsų vietinio kompiuterio ribų. Norėdami paskelbti internete, turite naudoti žiniatinklio prieglobą.

Kas yra interneto priegloba?

Techniniu požiūriu žiniatinklio priegloba yra paslauga, kuria naudojasi organizacijos ir asmenys, norėdami paskelbti savo svetainę ar tinklalapį internete. Bendrovė, teikianti tokias paslaugas, vadinama žiniatinklio priegloba arba prieglobos paslaugų teikėja. Šie žiniatinklio prieglobos savininkai turi daugybę išteklių, kuriuos gali naudoti ir valdyti svetaines. Tokie ištekliai yra suskirstyti į tam tikras kategorijas, kad kiekvienam klientui būtų teikiamos tinkamiausios paslaugos.

Kokie yra žiniatinklio prieglobos tipai?

Yra keturi pagrindiniai žiniatinklio prieglobos tipai, priklausomai nuo serverio struktūros ir to serverio dalies, priskirtos klientui. Žemiau paaiškiname kiekvieną iš jų kartu su kitomis mažesnėmis į programinę įrangą orientuotomis žiniatinklio prieglobos kategorijomis:

1. Bendras priegloba

Bendrinant prieglobą vienas fizinis serveris yra padalintas į keletą skyrių. Tada kiekviena sekcija yra rezervuojama klientui. Taigi visi šio serverio ištekliai yra paskirstomi keliems klientams. Tai sumažina bendras kiekvieno kliento išlaidas, tačiau sumažina ir atitinkamų svetainių našumo lygį. Be to, bendrojo serverio svetainė gali sunaudoti nemažą dalį savo išteklių ir priversti kitas joje gyvenančias svetaines pabloginti vartotojo patirtį..

Tai gali būti geras pasirinkimas mažoms įmonėms ar pradedančioms įmonėms, kurių biudžetas yra mažas. Kūrybingi asmenys ar neseniai absolventai, norintys parodyti savo talentą ir laimėjimus per internetinį portfelį ar visavertę svetainę, taip pat gali pasinaudoti bendro hostingo pranašumais.

Argumentai už:

 • Pigiausia kaina
 • Idealiai tinka pradedantiesiems

Minusai:

 • Bendri ištekliai
 • Sumažintas našumas
 • Paveiktos kitų svetainių
 • Neįmanoma valdyti didžiulio srauto

2. VPS talpinimas

VPS reiškia virtualų privatų serverį. VPS priegloba yra savitas hibridinis ryšys tarp pasidalijamojo ir dedikuotojo prieglobos. Tai gali suteikti jums džiaugsmo turėdami savo serverio išteklius, pavyzdžiui, skirtą prieglobą, tačiau už prieinamą kainą, pavyzdžiui, pasidalijamąjį prieglobą. Čia klientas gali naudoti tik dalį fizinio serverio, pavyzdžiui, bendro naudojimo. Tačiau ši dalis taip pat pateikiama kartu su savo operacinės sistemos egzemplioriais ir sukuria virtualizuotą serverį klientui.

Nevaldomas VPS priegloba suteikia klientui galimybę naudotis „root“ prieiga prie serverio. Kita vertus, teikėjas rūpinasi visomis valdomo VPS prieglobos techninėmis savybėmis ir ypatybėmis. Jie paskiria serverių valdymo specialistus ir kitus specialistus, kurie spręstų šias problemas, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į savo verslo tobulinimą. VPS paprastai yra brangesnis nei bendras hostingas, bet daug pigesnis nei skirtas hostingas.

Argumentai už:

 • Šaknų prieigos kontrolė
 • Specialūs ištekliai
 • Privatumas ir pritaikymas
 • Vidutiniškai prieinamos kainos

Minusai:

 • Fiziniai serverio apribojimai
 • Gali prireikti techninių įgūdžių
 • Priklausomybė nuo būsto serverio

3. Dedikuotas priegloba

Dedikuotas priegloba yra skirta elitui – milžiniškoms korporacijoms ir didžiulėms įmonėms. Tai pats brangiausias prieglobos tipas ir teisingai. Tai leidžia mėgautis vieninteliu viso serverio savininku. Tu ne’Jūs neturite nešti savo serverio ir jo išteklių su kitais dalybų naštos. Kadangi jūs turite visus šiuos išteklius, paaiškėja, kad jūsų svetainė veikia greitai ir yra našiausia. Jis gali aptarnauti didžiulį ir neribotą srautą ir pritraukia daugiau lankytojų nei bet kuris kitas priegloba. Apsaugos sistema taip pat gana tvirta tokiu priegloba.

Argumentai už:

 • Visa prieiga prie serverio išteklių
 • Didelis greitis ir lankstumas
 • Aukščiausio lygio pasirodymas
 • Tvirtos apsaugos sistemos
 • Gali valdyti didžiulį srautą

Minusai:

 • Brangus
 • Nepastovus
 • Ne pradedantiesiems

4. Debesų talpinimas

„Cloud hostingas“ yra paskutinis įėjimas į hostingo kategorijų lygą. Jos egzistavimo priežastis yra pats internetas, kuriame daugelis fizinių prietaisų gali likti prisijungę, net jei jie nėra niekur šalia. Viskas priklauso nuo viso pasaulio fizinių serverių tinklo, sujungto per programinę įrangą. Galų gale visas tinklas veikia kaip didžiulis atskiras fizinis serveris, kurį bet kada galima pakeisti.

Jei kuris nors šio tinklo serveris sugenda arba jo nepavyksta pristatyti, tuoj pat vietą užima kitas serveris. Todėl galutinių vartotojų patirtis to neturi’jokiu būdu neturėti įtakos. Tai neleidžia svetainei prarasti potencialių klientų ir pritraukia daugiau lankytojų, naudodamiesi sklandžiu veikimu.

Čia galite pridėti tiek išteklių, kiek norite. Tai lengviausiai keičiamas hostingo pasirinkimas tarp visų. Tai taip pat yra ekonomiškiausia, nes jūs mokate tik už iš tikrųjų naudojamų išteklių skaičių. Galite kurti atsarginę duomenų kopiją

Argumentai už:

 • Lengvai keičiamas
 • Taupus
 • Gali valdyti didžiulį srautą

Minusai:

 • Laiko reikalaujantis duomenų atkūrimas
 • Ribota klientų kontrolė
 • Pardavėjo užraktas

5. Įvairūs

Be šių keturių, taip pat galite ieškoti prieglobos, skirtos specializuotiems el. Laiškams, el. Prekybai ir tinklaraščiams kurti. Daugelis paslaugų teikėjų, ypač el. Prekybos srityje, dabar siūlo prieglobos planus, pritaikytus tokioms populiariausioms turinio valdymo sistemoms kaip „Magento“, „Drupal“, „Joomla“ ir „WordPress“. Taip pat galite rasti tokių paslaugų konkrečiai operacinei sistemai, pavyzdžiui, „Linux“ ar „Windows“.

Privalomos prieglobos paskyros savybės

Prieglobos paskyros labai skiriasi, atsižvelgiant į prieglobos tipą ir palaikomas programas, tačiau pagrindinės bet kokio prieglobos plano reikalavimai yra šios aštuonios funkcijos:

Išteklių specifikacijos

Šios specifikacijos dažniausiai apima vietos diske (pageidautina SSD), RAM, procesoriaus branduolių, pralaidumo ir duomenų bazių, kurias gali suteikti prieglobos paskyra, kiekį. Daugelis prieglobos paslaugų teikėjų leidžia neribotą skaičių visų šių prekių už nereikšmingą kainą.

Svetainių kūrėjai

Nemokamas svetainių kūrėjas leidžia kurti svetainę kuo mažiau pastangų ir nedaryti jokių kompromisų dėl šių funkcijų. Norėdami pagreitinti procesą, prieglobos plane taip pat gali būti vienu mygtuko paspaudimu įdiegiamos programos įvairioms programoms.

Nemokami domenai

Prieglobos paslaugų teikėjai turi pasiūlyti nemokamą domeną su sąskaita. Paprastai jie tai daro pagal metinius planus, kurie gali būti nuo vienerių metų trukmės iki trejų metų. Kai kurie iš jų taip pat leidžia įsigyti nemokamą domeną įsigydami planą ir leidžia jį naudoti tol, kol priegloba vyksta su jais. Taigi tai gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau perskaitykite jų sutarčių punktus ir sąlygas, norėdami sužinoti, ar jis tinka jūsų svetainės planui’Ateitis.

El. Pašto paskyros

El. Pašto abonementus galite gauti nuo 25 iki net neribotų. Apskritai, to nėra’Net nesvarbu, į kokį prieglobos tipą investuojate. Galite gauti neribotas el. pašto paskyras su domenų vardais ar pritaikymą net pasidalijamojo prieglobos paskyrose. Peržiūrėkite mūsų kolekciją geriausi el. pašto paslaugų teikėjai žinoti daugiau.

Kontrolės skydelis

Turite turėti valdymo pultą, iš kurio galite prižiūrėti ir valdyti svetainės funkcijas. Dažniausios žiniatinklio prieglobos valdymo plokštės yra „cPanel“, skirtoje „Linux“, ir „Plesk“, skirta „Windows“. Kai kurie žiniatinklio prieglobos įrankiai taip pat teikia pasirinktines valdymo pultus, pasinaudodami ilgamete patirtimi šioje pramonėje.

FTP prieiga

FTP arba File Transfer Protocol yra būtini norint perkelti failus į serverį. Jos variantas pavadinimu SFTP yra geresnis pasirinkimas šiuo atveju, jei saugumas yra vienas iš pagrindinių jūsų rūpesčių.

SSL

SSL arba „Secure Socket Layer“ sertifikatai užtikrina saugius užšifruotus ryšius tarp serverio ir jo kliento. Taigi duomenys, kuriais keičiamasi tarp šių dviejų subjektų, yra privatūs nuo visų kitų subjektų.

Atsarginės kopijos

Prieglobos paskyroje turi būti teikiamos savaitinės ar kasdieninės jūsų svetainės atsarginės kopijos. Tai labai svarbu, nes tai gali padėti jums prarasti visus didžiulius duomenis ir nedelsiant atkurti svetainę po bet kokios nelaimės. Taip pat galite rankiniu būdu kurti atsarginę savo svetainės atsarginę kopiją naudodami kitas programas, pvz., „CPanel“.

Teikėjai leis jums išbandyti prieglobos sąskaitą už minimalią pradinę mėnesio kainą. Pasibaigus bandomajam laikotarpiui (paprastai nuo 7 dienų iki 180 dienų) grįžtate prie įprastų mėnesinių kainų, kurios yra nuo 2 iki 10 kartų didesnės. Taip pat pigiausios kainos gali būti taikomos tik metiniams planams. Taigi, prieš atsiskaitydami už vieną, įvertinkite kiekvieno prieglobos paslaugų teikėjo kainų struktūrą.

Geriausios interneto prieglobos paslaugos

Geriausios interneto prieglobos paslaugos

Pradinė kaina:
2,95 USD


Patikimumas
9.7


Kainodara
9.5


Draugiškas vartotojui
9.7


Palaikymas
9.7


funkcijos
9.6

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „FastComet“

Geriausios interneto prieglobos paslaugos

Pradinė kaina:
3,92 USD


Patikimumas
9.3


Kainodara
9,0


Draugiškas vartotojui
9.3


Palaikymas
9.3


funkcijos
9.3

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „A2 Hosting“

Geriausios interneto prieglobos paslaugos

Pradinė kaina:
3,29 USD


Patikimumas
9.3


Kainodara
9.2


Draugiškas vartotojui
9.2


Palaikymas
9.3


funkcijos
9.2

Skaitykite apžvalgas

Apsilankykite „Hostwinds“

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me