نحوه پیکربندی حافظه صفحه جوملا

جوملا دقیقاً مانند بیشتر CMS مبتنی بر PHP یا MySQL است. این بدان معناست که ، اگر وب سایت دارید و می خواهید HTML صحیح را برای نشان دادن به کاربران ایجاد کنید ، باید پردازش های زیادی را از جمله گرفتن داده های محتوا از پایگاه داده و سپس جمع آوری آنها در یک صفحه HTML انجام دهید. حافظه پنهان سعی در غلبه بر این فرآیند با استفاده مجدد از HTML ساخته شده از جوملا. در نتیجه ، متوجه می شوید که زمان بارگذاری صفحات وب افزایش یافته است.


Caching راهی هوشمندانه برای نمایش کاربر ذخیره شده از صفحات وب به کاربر است ، بدون نیاز به استخراج آنها از پایگاههای داده هر بار که کاربران به آنها نیاز داشته باشند. خوشبختانه ، جوملا برای دستیابی به تنظیمات مختلفی که بسیاری از دارندگان وب سایت به آن نیاز دارند ابزارهای قابل انعطاف ارائه می دهد. این از تنظیمات ذخیره سازی ماژول گرفته تا حافظه پنهان بر اساس صفحه کامل و غیرقابل مشاهده است.

در این آموزش ، چگونگی پیکربندی حافظه پنهان جوملا را بررسی می کنیم.

جوملا برای شروع حافظه پستی برخی مراحل انتقادی را دارد.

بیا شروع کنیم.

مرحله 1: تنظیمات حافظه نهان

ما با فعال کردن حافظه نهان از طریق پیکربندی جهانی شروع خواهیم کرد. برای انجام این کار ، به سیستم بروید > پیکربندی جهانی

برای دسترسی به صفحه تنظیمات حافظه پنهان ، روی برگه “سیستم” کلیک کنید.

در این صفحه ، با انتخاب “حافظه نهان” شروع کنید. در اینجا ، سه گزینه Cache را مشاهده خواهید کرد. شما باید طبق نیاز وب سایت خود یکی از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

از میان سه گزینه ، گزینه “ON-Conservative Caching” را انتخاب کنید یا “Caching ON-Progressive Caching” را برای افشای گزینه های ذخیره اضافی انتخاب کنید..

بیایید کمی در مورد عملکرد Caching غیرفعال و تفاوت بین دو گزینه ON کمی دقیق صحبت کنیم.

غیرفعال کردن حافظه غیرفعال است

این گزینه caching به غیرفعال کردن سایر گزینه های حافظه پنهان در سایت شما کمک می کند. در صورت عدم نیاز به تنظیمات پیش فرض ذخیره سازی جوملا ، با انتخاب این گزینه آنها را غیرفعال کنید.

انبار محافظه کارانه

این حداقل حافظه پنهان ارائه شده توسط جوملا است. هنگامی که یک کاربر به هر صفحه از سایت شما مراجعه می کند ، جوملا یک بررسی سریع روی پرونده حافظه پنهان انجام می دهد تا به دنبال یک صفحه غیر منقضی باشد. اگر یکی از آنها وجود داشته باشد ، جوملا دایرکتوری را به کاربر ارائه می دهد. اگر صفحه غیر منقضی در دایرکتوری یافت نشد ، جوملا از مجموعه ابزارهای خود برای ایجاد یک صفحه ذخیره شده متفاوت برای کاربر استفاده می کند. تا زمانی که یک صفحه غیر منقضی وجود داشته باشد ، همان صفحه به کاربران دیگر ارائه می شود. در نتیجه ، بیشتر کاربران سایت از استفاده از این نسخه ذخیره سازی جوملا استفاده می کنند. اگر می خواهید به روزرسانی های مکرر در سایت خود انجام دهید گزینه خوبی است.

انبارداری پیشرفته

در یک وب سایت جوملا ، ممکن است ماژول هایی را پیدا کنید که هنوز هم محتوا دارند. حافظه پنهان پیشرفته گزینه عالی برای گرفتن عکس فوری از تمام ماژول ها در صفحات مختلف است. در این ماژول ، به محض بازدید کاربر از صفحه وب شما ، جوملا چک در پوشه های حافظه پنهان را انجام می دهد تا هر صفحه غیرقابل انعطاف را برای آن کاربر بکشد. اگر یکی از آنها وجود داشته باشد ، این فهرست به کاربر ارائه می شود ، اما در صورت وجود هیچ ، جوملا صفحه ذخیره شده دیگری را برای کاربر ایجاد می کند. اما در این حالت ، این صفحه تا زمان انقضا برای سایر کاربران در دسترس نخواهد بود.

مرحله 2: حافظه نهان کش

جوملا برای ایجاد حافظه نهان از مکانیزم حافظه نهان استفاده می کند. این گزینه در تنظیمات حافظه نهان یافت می شود. به طور پیش فرض ، جوملا حافظه پنهان “File” است ، اما اگر در استفاده از کنترل کننده های مختلف حافظه پنهان متخصص باشید ، می توانید گزینه cache متفاوت را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، این یک روند پیچیده است.

مرحله 3: ذخیره سازی ویژه بستر های نرم افزاری

جدا از گزینه های ذخیره سازی رایج ، گزینه های مختلف دیگری نیز برای دستگاه های مختلف وجود دارد. این به کاربران امکان می دهد صفحه مختلفی را روی دسک تاپ یا دستگاه های تلفن همراه مشاهده کنند.

توضیحات این گزینه ها به شرح زیر است:

مرحله 4: حافظه نهان عمر

این مقدار زمانی است که می توانید قبل از تازه کردن در جوملا ، از نسخه ذخیره شده صفحه شما استفاده شود.

در Cache Settings گزینه Cache Time را پیدا خواهید کرد که زمان را در عرض چند دقیقه تنظیم کنید. هرچه وب سایت شما با به روزرسانی های مکرر پویاتر باشد ، باید زمان حافظه نهان پایین تر باشد.

در این حالت زمان پیش فرض حافظه نهان 15 دقیقه است. بسته به فرکانس انتشار مطالب جدید در سایت خود می توانید زمان را تغییر دهید.

مرحله 5: ذخیره صفحه جوملا

گزینه نهایی ذخیره سازی جوملا صفحه کش است.

با فعال کردن این گزینه ، جوملا می تواند به راحتی تمام صفحات از جمله مقالات ، ماژول ها و سایر موارد موجود در وب سایت شما را ذخیره کند..

برای فعال کردن صفحه Cache ، به برنامه های افزودنی بروید > پلاگین ها در فهرست جستجو ، “حافظه نهان” را تایپ کرده و جستجو کنید.

افزونه Page Cache ظاهر می شود. تغییر وضعیت به “فعال”

به یاد داشته باشید برای اعمال تغییرات ، ذخیره کنید.

مرحله ششم: حافظه نهان مرورگر

برای فعال کردن حافظه نهان ، به برنامه های افزودنی بروید > پلاگین ها گزینه ذخیره حافظه کاربر را روی Yes تنظیم کنید.

با فعال کردن حافظه پنهان مرورگر ، ذخیره کردن کپی هر زمان که کاربر به یک تصویر یا صفحه نگاه کند ، آسانتر است. اگر به دلایلی می خواهید به صفحه بعد دسترسی پیدا کنید ، مجبور نیستید برای جستجوی نسخه جدید به اینترنت بشتابید ، اما می توانید به نسخه ذخیره شده دسترسی پیدا کنید.

موارد فهرست منوی صفحه را حذف نکنید

پس از معرفی نسخه جوملا نسخه 3.5 ، اکنون آسان تر است برخی از موارد منو را از صفحه کش که نیازی به ذخیره آن ندارید ، حذف کنید.

برای فاش کردن تمام موارد فهرست موجود ، روی کادر انتخاب بالا کلیک کنید.

URL ها را از بین ببرید

سرانجام ، جوملا یک ویژگی اضافی در افزونه Cache برای کمک به شما در حذف URL های خاص دارد.

اگر به روزرسانی های مکرر در وب سایت جوملا خود انجام می دهید ، استفاده از صفحه کش گزینه خوبی است. از طرف دیگر ، اگر صفحات محتوای خود را مرتباً به روز کنید اما ماژول های شما یکسان باقی می مانند ، بهترین گزینه گزینه Progressive Caching خواهد بود. برای اطمینان از اینکه صفحه کش برای همه ماژول های موجود در یک صفحه خاص فعال است ، می توانید از Conservative Caching استفاده کنید.

نتیجه

ذخیره سازی با گزینه های زیادی که در دسترس است می تواند پیشرفت خوبی در عملکرد سایت شما داشته باشد. جوملا ممکن است یک برنامه پیچیده باشد ، اما توصیه می شود ابتدا از نسخه آزمایشی استفاده کنید تا مشخص شود چه چیزی برای سایت شما بهتر است. فعال کردن برخی از روشهای حافظه پنهان ، عملکرد وب سایت شما را افزایش می دهد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است آن را به طور کامل غیرفعال کنند. بنابراین ، مهم است که قبل از انتخاب گزینه مناسب ، یک تست عملکرد را انجام دهید.

3 سرویس برتر میزبانی جوملا را ببینید:

FastComet

قیمت شروع:
2.95 دلار


قابلیت اطمینان
9.7


قیمت گذاری
9.5


کاربر پسند
9.7


پشتیبانی
9.7


امکانات
9.6

بررسی ها را بخوانید

از FastComet بازدید کنید

ChemiCloud

قیمت شروع:
2.76 دلار


قابلیت اطمینان
10


قیمت گذاری
9.9


کاربر پسند
9.9


پشتیبانی
10


امکانات
9.9

بررسی ها را بخوانید

از ChemiCloud بازدید کنید

میزبانی A2

قیمت شروع:
$ 3.92


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.0


کاربر پسند
9.3


پشتیبانی
9.3


امکانات
9.3

بررسی ها را بخوانید

از میزبانی A2 دیدن کنید

مقالات مرتبط با نحوه

 • نحوه فعال سازی نسخه محتوا در جوملا
  حد واسط
 • نحوه نصب جوملا از داخل cPanel
  تازه کار
 • نحوه ویرایش فایل wp-config.php وردپرس با استفاده از cPanel
  حد واسط
 • نحوه نصب وردپرس در Ubuntu 18.04 VPS یا سرور اختصاصی خود
  حد واسط
 • چگونه می توان تم وردپرس خود را با استفاده از phpMyAdmin تغییر داد
  حد واسط
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me