نحوه فعال سازی نسخه محتوا در جوملا

آیا تاکنون مقاله ای را در سایت جوملا اصلاح کرده اید تا متوجه شوید کل صفحه را خراب کرده اید و گزینه دیگری برای بازیابی نسخه اصلی ندارید؟ یک راه حل عملی برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی که ناشی از اصلاح محتوای غیر برنامه ریزی شده باشد ، نسخه نویسی محتوای جوملا است.


از زمان آغاز به کار ، نسخه های محتوای جوملا برای سازندگان محتوا بسیار مفید بوده است. عملکرد این امکان را به شما می دهد تا تمام تغییراتی را که شما و دیگر کاربران پلتفرم روی محتوا انجام می دهید ، دنبال کنید. این تکرار از موادی را که شما تغییر می دهید هر بار که روی دکمه ذخیره کلیک می کنید ایجاد می کند و بدین ترتیب مقایسه تغییرات ، ویرایش یا تغییر پرونده ها را آسان می کند..

این قابلیت ها زمانی مفید است که:

 • شما به طور تصادفی یک پرونده را حذف می کنید یا ناآگاهانه خطایی مرتکب شده و ضربه را ذخیره می کنید.
 • قالب بندی HTML بصورت تصادفی تغییر می کند.
 • به دنبال تهیه نسخه پشتیبان کافی برای تسهیل بازیابی آسان مقاله هستید.

این مقاله به یادگیری نحوه فعال سازی و استفاده از نسخه نویسی محتوا در وب سایت جوملا کمک خواهد کرد.

آماده؟ رول مبادا!

توجه ویژه: خدمات میزبانی پیشرو مانند Siteground یا Fastcomet ویژگی و خدمات ویژه ای را برای کاربران جوملا ارائه می دهد (مانند پشتیبانی فنی 24/7 از طرف کارشناسان جوملا ، به روزرسانی خودکار و موارد دیگر). بهترین خدمات میزبانی جوملا را در Hostadvice ، کامل با بررسی های تخصصی و کاربر پیدا کنید.

مرحله اول: نحوه فعال سازی نسخه نویسی جوملا

ابتدا با رفتن به وب سایت جوملا ، نسخه نویسی محتوا را فعال کنید سیستم سپس انتخاب کنید پیکربندی جهانی گزینه در نوار کناری سمت چپ.

در زیر گزینه ها ، روی آن کلیک کنید مقالات برگه.

نسخه محتوا تحت ‘ویرایش چیدمان “ بخش که در روبان بالا است. پس از کلیک بر روی این برگه ، منوی کشویی گزینه های طرح صفحه ویرایش مقاله ظاهر می شود.

جوملا 3

در اینجا گزینه ها را به شرح زیر تنظیم کنید:

 • نمایش گزینه های انتشار به نشان دادن
 • نمایش گزینه های مقاله به نشان دادن
 • نسخه های را فعال کنید آره. پس از تنظیم بله ، باید خود را انتخاب کنید حداکثر نسخه ها. این گزینه به تعداد نسخه های مقاله اصلی که می خواهید ذخیره کنید اشاره دارد. این باید روی شماره ایده آل شما تنظیم شود ، اما از آنجا که شما نمی خواهید بیش از 10 بار به عقب برگردید ، این گزینه ها را روی 10 قرار دهید. همچنین باید توجه داشته باشید که هرچه نسخه های بیشتری را انتخاب کنید ، فضای داده بیشتری نیز نیاز خواهد داشت..
 • تصاویر جلو و پیوندها به نشان دادن
 • تصاویر سرپرست و پیوندها به نشان دادن

پس از تنظیم تمام گزینه ها به دلخواه ، به بالای صفحه بروید و روی آن کلیک کنید صرفه جویی & نزدیک دکمه برای پیاده سازی تمام به روز رسانی.

اکنون ، شما با موفقیت نسخه نویسی محتوا را در وب سایت جوملا فعال کرده اید. در مرحله بعدی نحوه استفاده از نسخه محتوا را در بستر جوملا به شما نشان خواهیم داد.

مرحله 2: با استفاده از نسخه نویسی محتوای جوملا

ایجاد و ذخیره نسخه های محتوای جوملا

یک مقاله جوملا ایجاد کنید و ذخیره کنید.

اولین مقاله اول ذخیره می شود ، هنگام ایجاد تغییر ، نسخه مشابه ایجاد می شود. جوملا هر زمان که در این مقاله ها تغییراتی ایجاد کرده و ضربه بزنید ، نسخه قبلی را پشتیبان گیری می کند تا به شما امکان بازگشت دوباره یا مقایسه هر دو نسخه را بدهد.

در پایین ، در سمت راست در رابط ویرایش ، مکانی برای اضافه کردن اعتبار نسخه وجود دارد (هر چیزی که اصلاح محتوا مانند نام نسخه یا شماره را نشان می دهد).

نمایش نسخه های محتوا

در نوار منوی بالا ، در رابط ویرایش مقاله ، یک برگه نسخه وجود دارد. برای دیدن همه نسخه های محتوای ذخیره شده خود ، بر روی این برگه کلیک کنید.

در اینجا لیستی از کلیه نسخه های محتوایی که ایجاد کرده اید در مقاله است.

ردیابی نسخه تغییر می کند

در مرحله بعد می توانید با مقایسه نسخه فعلی خود و دیگری مورد نظر خود ، تغییراتی را که ایجاد کرده اید مشاهده کنید. نسخه های مورد نظر برای مقایسه را با انتخاب کادر انتخاب انتخاب کرده و کلیک کنید مقایسه کنید. نمای مقایسه ای زیر از نسخه های انتخاب شده ظاهر می شود.

پنجره فوق کلیه تغییراتی را که در مقاله مورد علاقه خود ایجاد کرده اید ، به شما جزئیات می دهد.

بازیابی نسخه قبلی

در بعضی موارد ممکن است بخواهید نسخه ذخیره شده را بازیابی کنید. برای انجام این کار ، نسخه ذخیره شده را انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید دکمه را بازیابی کنید از روبان بالا.

نسخه ای که انتخاب کرده اید برای ویرایش بیشتر در ویرایشگر جوملا بارگذاری می شود. پس از ایجاد تغییرات لازم ، برای بازیابی نسخه روی ذخیره کلیک کنید.

حذف یک نسخه

برای حذف یکی از نسخه های مقاله جوملا ، نسخه ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. کلیک کنید بر روی حذف دکمه و مقاله به خوبی حذف خواهد شد.

توجه: ویژگی حذف در صرفه جویی در فضای دیتا بسیار عالی است ، با این حال ، شما باید از استفاده از آن در حد توان خودداری کنید زیرا به محض اینکه یک نسخه مقاله جوملا را حذف کنید ، برای همیشه از بین رفته است.

با استفاده از نت نسخه

یکی دیگر از ویژگیهای باورنکردنی نسخه نویسی محتوای جوملا ، این است نسخه یادداشت. این ویژگی به شما امکان می دهد یادآوری های کوتاهی از به روزرسانی های ساخته شده در هر مقاله ایجاد کنید. قبل از ذخیره مقاله می توانید یک یادداشت نسخه ایجاد کنید.

به نوار کناری سمت راست منوی اصلی بروید و روی آن کلیک کنید محتوا برگه جعبه ورودی با عنوان نسخه یادداشت پدیدار خواهد شد. یادآوری خود را در اینجا ایجاد کنید ، سپس ضربه را ذخیره کنید.

نسخه Note بسیار مفید است زیرا در نسخه های محتوای شما قابل مشاهده است. به همین دلیل ، خوب است که در هنگام ساختن به روزرسانی های خود ، زمان ایجاد یادداشت نسخه را در نظر بگیرید. این باعث می شود زمان زیادی در خط پایین صرفه جویی شود.

برای همیشه یک نسخه نگه دارید

این گزینه وقتی مفید باشد که می خواهید یک نسخه محتوا ایجاد کنید که توسط کاربران روی سیستم عامل جوملا حذف نشوند ، قابل حذف نیست. برو به تاریخچه نسخه مورد گزینه را تنظیم کرده و نسخه را تنظیم کنید برای همیشه ادامه دهید گزینه ای برای آره.

نتیجه

این همان است! ما در مورد استفاده از نسخه های محتوای جوملا کلیه اصول اولیه را برای شما آورده ایم. اگر تازه وارد جوملا هستید امیدواریم که از راهنمای آن بهره مند شده باشید و با استفاده از این ویژگی جالب مشکلی نداشته باشید.

3 سرویس برتر میزبانی جوملا را ببینید:

FastComet

قیمت شروع:
2.95 دلار


قابلیت اطمینان
9.7


قیمت گذاری
9.5


کاربر پسند
9.7


پشتیبانی
9.7


امکانات
9.6

بررسی ها را بخوانید

از FastComet بازدید کنید

ChemiCloud

قیمت شروع:
2.76 دلار


قابلیت اطمینان
10


قیمت گذاری
9.9


کاربر پسند
9.9


پشتیبانی
10


امکانات
9.9

بررسی ها را بخوانید

از ChemiCloud بازدید کنید

میزبانی A2

قیمت شروع:
$ 3.92


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.0


کاربر پسند
9.3


پشتیبانی
9.3


امکانات
9.3

بررسی ها را بخوانید

از میزبانی A2 دیدن کنید

مقالات مرتبط با نحوه

 • نحوه پیکربندی حافظه صفحه جوملا
  حد واسط
 • نحوه نصب جوملا از داخل cPanel
  تازه کار
 • نحوه تنظیم رمزگذاری SSL / TLS در دروپال
  حد واسط
 • نحوه نصب وردپرس در Ubuntu 18.04 VPS یا سرور اختصاصی خود
  حد واسط
 • چگونه می توان تم وردپرس خود را با استفاده از phpMyAdmin تغییر داد
  حد واسط
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me