Iesācēju ceļvedis tīmekļa mitināšanai

Kā sākt darbu ar tīmekļa mitināšanu

Tīmekļa mitināšana nav neizbēgama, ja vēlaties publicēt vietni. Bet kas īsti ir tīmekļa mitināšana? Un kā jūs izvēlaties savu pirmo mitināšanas kontu?


Mēs atzīstam, ka tas var nedaudz iebiedēt, lai uzreiz redzētu tik daudz iespēju. Šeit mēs izskaidrojam galvenās mitināšanas kategorijas un pamata mitināšanas konta būtiskākās funkcijas, lai palīdzētu jums izdarīt galīgo izvēli.

Kas ir tīmekļa mitināšana?

Vienkāršāk sakot, tīmekļa mitināšana ir tā, kā pasaule zina par jūsu vietnes esamību. Tā kā mūsdienās ir pieejams plašs apmācību klāsts tīmekļa izstrādei, ikviens var izveidot pamata vietni. Bet šī vietne nesasniegs nevienu ārpus jūsu lokālā datora. Lai to publicētu tīmeklī, ir jāizmanto tīmekļa mitināšana.

Kas ir tīmekļa mitināšana?

Tehniskā ziņā tīmekļa mitināšana ir pakalpojums, ko organizācijas un privātpersonas izmanto, lai ievietotu savu vietni vai tīmekļa lapu internetā. Uzņēmums, kas viņiem sniedz šādu pakalpojumu, tiek saukts par tīmekļa mitinātāju vai mitināšanas pakalpojumu sniedzēju. Šiem tīmekļa mitinātājiem pieder plaši resursi, kas var izvietot un pārvaldīt tīmekļa vietnes. Šādi resursi tiek sadalīti noteiktās kategorijās, lai katram klientam nodrošinātu vispiemērotāko pakalpojumu.

Kādi ir tīmekļa mitināšanas veidi?

Atkarībā no servera struktūras un klientam piešķirtās servera daļas ir četri galvenie tīmekļa mitināšanas veidi. Zemāk mēs izskaidrojam katru no tiem kopā ar citām mazākām uz programmatūru orientētām tīmekļa mitināšanas kategorijām:

1. Dalīts hostings

Dalītajā mitināšanā viens fiziskais serveris ir sadalīts vairākās sadaļās. Pēc tam katra sadaļa tiek rezervēta klientam. Tātad visi resursi šajā serverī tiek dalīti starp vairākiem klientiem. Tas samazina kopējās izmaksas katram klientam, bet samazina arī attiecīgo vietņu veiktspējas līmeni. Turklāt vietne koplietotajā serverī var patērēt ievērojamu daudzumu savu resursu un izraisīt citu tajā esošo vietņu lietotāju pieredzes līmeņa pasliktināšanos..

Tas var būt labs risinājums mazajiem uzņēmumiem vai jaunizveidotiem uzņēmumiem, kuru budžets ir ierobežots. Radošas personas vai neseni absolventi, kas vēlas parādīt savu talantu un sasniegumus, izmantojot tiešsaistes portfeli vai pilntiesīgu vietni, var izmantot arī dalītā mitināšanas priekšrocības.

Plusi:

 • Lētākā cena
 • Ideāli iesācējiem

Mīnusi:

 • Kopīgi resursi
 • Samazināta veiktspēja
 • Ietekmē citas vietnes
 • Nevar apstrādāt milzīgu trafiku

2. VPS mitināšana

VPS nozīmē Virtual Private Server. VPS hostings ir sava veida hibrīds starp dalītu hostingu un īpašu hostingu. Tas jums var sagādāt prieku, ja jums ir savi servera resursi, piemēram, veltīta mitināšana, taču par pieņemamām cenām, piemēram, dalītu mitināšanu. Šeit klients izmanto tikai daļu no fiziskā servera, piemēram, dalītu mitināšanu. Bet šai daļai ir arī savs operētājsistēmas piemērs, un tā klientam izveido virtualizētu serveri.

Nepārvaldīts VPS mitināšana ļauj klientam iegūt root piekļuves tiesības serverim. No otras puses, pakalpojumu sniedzējs rūpējas par visām tehniskajām niansēm un putekļiem pārvaldītajā VPS mitināšanā. Viņi norīko serveru pārvaldības speciālistus un citus speciālistus šo problēmu risināšanai, lai jūs varētu koncentrēties uz sava biznesa uzlabošanu. VPS mēdz būt dārgāka nekā dalīta mitināšana, bet daudz lētāka nekā speciāla mitināšana.

Plusi:

 • Saknes piekļuves kontrole
 • Īpaši resursi
 • Privātums un pielāgošana
 • Mēreni par pieņemamu cenu

Mīnusi:

 • Fiziskā servera ierobežojumi
 • Var prasīt tehniskas prasmes
 • Atkarība no korpusa servera

3. Dedicated Hosting

Elitāriem uzņēmumiem – milzu korporācijām un milzīgajiem uzņēmumiem – ir paredzēts īpašs hostings. Tas ir visdārgākais mitināšanas veids, un pamatoti. Tas ļauj jums izbaudīt, ka esat visa servera vienīgais īpašnieks. Jūs don’Jums nav jāuzņemas slogs, dalot savu serveri un tā resursus ar kādu citu. Tā kā jūsu rīcībā ir visi šie resursi, izrādās, ka jūsu vietnei ir liela ātruma un visaugstākā veiktspēja. Tas var apkalpot milzīgu un neierobežotu trafiku un piesaista vairāk apmeklētāju nekā jebkurš cits hostings. Drošības sistēma ir arī diezgan izturīga šādā mitināšanā.

Plusi:

 • Pilnīga piekļuve servera resursiem
 • Liels ātrums un elastība
 • Izcilākais sniegums
 • Izturīgas drošības sistēmas
 • Var tikt galā ar milzīgu satiksmi

Mīnusi:

 • Dārgi
 • Nav mērogojams
 • Nav paredzēts iesācējiem

4. Mākonis mitināšana

Mākoņu mitināšana ir pēdējais ieraksts mitināšanas kategoriju līgā. Tā pastāvēšanas iemesls ir pats internets, kurā daudzas fiziskas ierīces var palikt savienotas, pat ja tās neatrodas netālu viena no otras. Tas viss ir atkarīgs no pamatā esošā fizisko serveru tīkla visā pasaulē, kas savienots ar programmatūras palīdzību. Rezultātā viss tīkls darbojas kā milzīgs atsevišķs fiziskais serveris, kuru var palielināt jebkurā laikā.

Ja kāds no šī tīkla serveriem nedarbojas, vai to neizdodas piegādāt, tūlīt to ieņem cits serveris. Tā rezultātā tiešo lietotāju pieredze to nedara’t nekādā veidā neietekmē. Tas neļauj vietnei zaudēt potenciālos klientus un piesaista vairāk apmeklētāju ar to nevainojamo sniegumu.

Šeit varat pievienot tik daudz resursu, cik vēlaties. Tā ir visvieglāk pielāgojamā hostinga iespēja starp visām. Tas ir arī visrentablākais, jo jūs maksājat tikai par faktiski izmantoto resursu skaitu. Jūs varat dublēt datus

Plusi:

 • Viegli pielāgojams
 • Rentabla
 • Var tikt galā ar milzīgu satiksmi

Mīnusi:

 • Laikietilpīga datu atgūšana
 • Ierobežota klientu kontrole
 • Pārdevēja bloķēšana

5. Dažādi

Papildus šiem četriem varat meklēt arī mitināšanu, kas specializējas e-pastu, e-komercijas un emuāru veidošanā. Īpaši e-komercijas jomā daudzi pakalpojumu sniedzēji tagad piedāvā hostinga plānus, kas pielāgoti tādām populārākajām satura pārvaldības sistēmām kā Magento, Drupal, Joomla un WordPress. Šādus pakalpojumus var atrast arī konkrētai operētājsistēmai, piemēram, Linux vai Windows.

Nepieciešamās iespējas mitināšanas kontā

Hostinga konti ir ļoti atšķirīgi atkarībā no mitināšanas veida un atbalstītajām lietojumprogrammām, taču jebkura hostinga plāna pamatprasības ir šādas astoņas funkcijas:

Resursu specifikācijas

Šīs specifikācijas visbiežāk ietver diska vietas (vēlams SSD), RAM, CPU kodolu, joslas platumu un datu bāzes, ko var nodrošināt mitināšanas konts. Daudzi mitināšanas pakalpojumu sniedzēji atļauj neierobežotu skaitu šo pakalpojumu par nebūtisku cenu.

Vietņu veidotāji

Bezmaksas vietņu veidotājs ļauj izveidot vietni ar minimālu piepūli un bez kompromisiem funkcijām. Hostinga plānā var būt arī viena klikšķa instalētāji dažādām lietojumprogrammām, lai paātrinātu procesu.

Bezmaksas domēni

Hostinga pakalpojumu sniedzējiem kopā ar kontu ir jāpiedāvā bezmaksas domēns. Parasti viņi to dara gada plānos, kas var svārstīties no viena gada ilguma līdz trīs gadu termiņam. Daži no tiem arī atļauj bezmaksas domēnu, iegādājoties plānu, un ļauj jums to izmantot, kamēr vien jūs mitināt kopā ar viņiem. Tāpēc tas var kļūt nedaudz grūts, taču izlasiet viņu vienošanās punktus un nosacījumus, lai redzētu, vai tas atbilst jūsu vietnes plānam’s nākotne.

E-pasta konti

Hostinga kontā varat saņemt e-pasta kontus, sākot no 25 līdz pat neierobežotiem. Plaši runājot, tas tā nav’Nav nozīmes arī tam, kāda veida mitināšanā jūs investējat. Varat saņemt neierobežotu e-pasta kontu ar domēnu nosaukumiem vai pielāgošanu pat dalīta hostinga kontos. Iepazīstieties ar mūsu kolekciju labākie e-pasta mitināšanas pakalpojumu sniedzēji uzzināt vairāk.

Vadības panelis

Jums ir jābūt vadības panelim, no kura jūs varat uzraudzīt un manipulēt ar vietnes funkcijām. Visizplatītākie tīmekļa mitināšanas vadības paneļi ir cPanel operētājsistēmai Linux un Plesk operētājsistēmai Windows. Daži tīmekļa mitinātāji arī ievieš pielāgotus vadības paneļus, izmantojot savu ilgo pieredzi šajā nozarē.

FTP piekļuve

FTP vai failu pārsūtīšanas protokols ir nepieciešams, lai pārsūtītu failus uz serveri. Tā variācija ar nosaukumu SFTP ir labāka izvēle šajā gadījumā, ja drošība ir viena no jūsu galvenajām bažām.

SSL

SSL vai Secure Socket Layer sertifikāti nodrošina drošas šifrētas saites starp serveri un tā klientu. Tātad dati, ar kuriem apmainās šie divi subjekti, paliek privāti no visiem pārējiem subjektiem.

Dublējumi

Hostinga kontam ir jāsniedz jūsu vietnes dublējumi nedēļā vai katru dienu. Tas ir ļoti svarīgi, jo tas var ietaupīt, zaudējot visus milzīgos datus, un var ātri atjaunot vietni pēc jebkuras katastrofas. Varat arī manuāli dublēt vietni, izmantojot citas programmas, piemēram, cPanel.

Pakalpojumu sniedzēji ļaus jums izmēģināt mitināšanas kontu par minimālām sākotnējām mēneša izmaksām. Kad izmēģinājuma periods (parasti tas svārstās no 7 dienām līdz 180 dienām) ir beidzies, jūs atgriežaties pie regulārajām mēneša cenu likmēm, kas ir 2–10 reizes augstākas. Arī lētākās cenas var tikt piemērotas tikai gada plāniem. Tāpēc pirms norēķināties par vienu, izpētiet katra hostinga pakalpojumu sniedzēja cenu struktūru.

Labākie tīmekļa mitināšanas pakalpojumi

Labākie tīmekļa mitināšanas pakalpojumi

Sākuma cena:
2,95 USD


Uzticamība
9.7


Cenu noteikšana
9.5


Lietotāju draudzīgs
9.7


Atbalsts
9.7


Iespējas
9.6

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni FastComet

Labākie tīmekļa mitināšanas pakalpojumi

Sākuma cena:
3,92 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.0


Lietotāju draudzīgs
9.3


Atbalsts
9.3


Iespējas
9.3

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni A2 Hostings

Labākie tīmekļa mitināšanas pakalpojumi

Sākuma cena:
3,29 USD


Uzticamība
9.3


Cenu noteikšana
9.2


Lietotāju draudzīgs
9.2


Atbalsts
9.3


Iespējas
9.2

Lasīt atsauksmes

Apmeklējiet vietni Hostwinds

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me