نحوه افزودن ماژول به سرور Apache در CentOS

یکی از پرمصرف ترین فن آوری های سرور در جهان ، احتمال دارد که شما نیز از سرور لینوکس استفاده کنید. در هسته اصلی آن ، Apache کاملاً سرور HTTP است و در صورت درخواست صفحات وب را ارائه می دهد. بسته به آنچه شما از سرور وب خود استفاده می کنید ، ممکن است نیازهایی داشته باشید که کمی خارج از آنچه Apache از جعبه خارج می کند خارج است. خوشبختانه ، لینوکس ماژول هایی را ارائه می دهد.


ماژول ها قابلیت توسعه پذیری را برای آپاچی فراهم می آورند و توانایی ها و قابلیت های جدیدی را به آن اعطا می کنند و قابلیت های آن را گسترش می دهند. به طور پیش فرض ، Apache با لیست کوتاه ماژول های barebones همراه است. برخی از این موارد شامل ویژگی های سرور ، هسته HTTP Apache. prefork ، که یک سرور وب بدون نخ قبل از چنگ زدن را پیاده سازی می کند. و کارگر ، ماژول چند پردازشی که یک سرور وب ترکیبی را پیاده سازی می کند.

ممکن است وقتی سرور ساخته شده است ماژول ها را به دودویی HTTPD وارد کنید با این وجود ماژول های اضافی ممکن است شامل شوند ، جدا از دودویی HTTPD و در صورت لود شدن بارگذاری می شوند. به این ماژول های اضافی Apache گفته می شود اشیاء به صورت پویا به اشتراک گذاشته شده (DSO). به منظور استفاده از DSO ، باید اطمینان حاصل کنید که در زمان ساخت ، سرور خود را شامل می شود ماژول اشیاء مشترک یا ماژول SO (mod_so).

ماژول SO وظیفه بارگذاری کد و ماژول های قابل اجرا را در سرور در هنگام راه اندازی دارد. این ماژول باید بخشی از دودویی HTTPD باشد و به دلایل واضح نمی تواند پس از ساخت اولیه سرور اضافه شود. اگر گنجانده نشده بود ، و می خواهید قابلیت توسعه ماژولار را داشته باشید ، باید سرور خود را مجدداً بازسازی کنید ، مطمئن شوید که mod_so گنجانده شده است.

اگر می خواهید بررسی کنید که آیا mod_so بخشی از باینری HTTPD است ، دستور زیر را اجرا کنید:

$ apachectl -M

 • این دستور لیستی از ماژول های موجود در سرور HTTPD را در سیستم های مربوطه ارائه می دهد.
 • ماژول mod_so باید بخشی از لیست نمایش داده شده باشد.

به طور معمول ، DSO ها از طریق بخشنامه در این قسمت بارگیری می شوند HTTPD.conf فایل. به منظور قرار دادن ماژول های اضافی به Apache ، باید پرونده HTTPD.conf را اصلاح کنید. این امر به دو چیز نیاز دارد: دسترسی ریشه ای به سرور Apache و تجربه ، یا دانش در مورد تغییر پرونده های پیکربندی. اگر دسترسی ریشه ای ندارید یا در زمینه پیکربندی پرونده های پیکربندی به اندازه کافی تجربه یا دانش کافی ندارید ، بنابراین ما اکیداً پیشنهاد می کنیم که این کار توسط مدیر سیستم یا تیم پشتیبانی فنی انجام شود..

اضافه کردن یک ماژول

ماژول را روی سرور خود وارد کنید و موقعیت مکانی آن را یادداشت کنید. برای این تمرین از داستانی استفاده خواهیم کرد فو مدول (mod_foo.so) در آن واقع خواهد شد ماژول ها / در Server Root (ماژول ها / mod_foo.so). برای درج ماژول مورد استفاده ما LoadModule بخشنامه LoadModule بخشنامه تابعی از ماژول SO است (از این رو ضرورت آن).

همانطور که قبلاً گفتیم ، اضافه کردن ماژول نیاز به اصلاح پرونده HTTPD.conf دارد. پرونده پیکربندی Apache را باز کرده و خط زیر را اضافه کنید:

ماژول های foo LoadModule / mod_foo.so

این بخشنامه پرونده شی را پیوند می دهد (mod_foo.so) یا نام پرونده کتابخانه (ماژول ها / mod_foo.so) و ساختار ماژول را به آن اضافه می کند فو به لیست ماژول های فعال.

توجه داشته باشید: اگر می خواهید یک ماژول را غیرفعال یا غیرفعال کنید ، به سادگی HTTPD.conf را باز کنید و کامنت بگذارید یا حذف کنید LoadModule ورودی برای آن ماژول خاص.

پس از افزودن یا حذف یک ماژول ، سرور Apache باید مجدداً بارگیری یا بارگیری مجدد شود.

توقف ، شروع و راه اندازی مجدد سرور

راه اندازی مجدد یا دوباره راه اندازی سرور

روش زیر سرور وب Apache را مجدداً راه اندازی می کند.

# systemctl راه اندازی مجدد httpd.service

توقف سرور

روش زیر سرور وب Apache را متوقف می کند.

# systemctl stop httpd.service

راه اندازی سرور

روش زیر سرور وب Apache را شروع می کند.

# systemctl شروع httpd.service

اگر فایل HTTPD.conf را به درستی تغییر داده و سرور خود را دوباره راه اندازی کرده اید ، باید این ماژول با موفقیت بارگیری شود. اگر هنوز مشکلی را تجربه می کنید ، ممکن است مجبور شوید که منبع ماژول خود را تأمین کنید یا آن را خودتان از منبع منبع معتبر کامپایل کنید..

تدوین ماژول از کد منبع

ممکن است ماژول های جدید با استفاده از ابزار افزونه Apache (ویرایش Apache) کامپایل و نصب شوند (شکافها) اگر ابزار apxs موجود نباشد ، می توانید با نصب بسته توسعه httpd که شامل پرونده ها ، پرونده های هدر و برنامه افزودنی Apache باشد ، نصب شود..

برای بارگیری و نصب بسته httpd-Development دستور زیر را اجرا کنید:

# yum نصب httpd-devel

و بعد:

# ابزارهای گروهی ‘ابزارهای توسعه’

APXS (ابزار افزودنی Apache) برای ساخت و نصب ماژول های فرمت برای سرور Apache HTTPD استفاده می شود. این فایلهای DSO را از یک یا چند فایل شی یا منبع تهیه می کند. این پرونده های منبع ممکن است هر پرونده منبع C (.c) ، پرونده شی (.o) یا بایگانی کتابخانه (.a) باشند.

به عنوان مثال ، در صورت داشتن منبع منبع برای ماژول foo (foo.c) ، آن را در یک مورد مشترک که برای بارگیری به عنوان ماژول Apache مناسب است ، کامپایل می کنیم..

به پوشه حاوی کد منبع بروید و سری دستورات زیر را اجرا کنید:

# apxs -i -a -c mod_foo.c

این دستور پرونده های شی را از فایل منبع C کامپایل می کند ، آنها را به یک پرونده شی پراکنده مشترک پیوند می دهد ، آنها را در فهرست ماژول Apache قرار می دهد و به طور خودکار عبارتند از خط در پرونده پیکربندی اصلی.

پس از تهیه و نصب ماژول ، سرور خود را مجدداً راه اندازی کنید. پس از پشت سر گذاشتن سرور ، دستور زیر را اجرا کنید تا از فعال بودن ماژول استفاده کنید:

# apachectl -M | گرگ فو

اگر ماژول را به عنوان فعال برگرداند ، این امر نصب موفقیت آمیز را تأیید می کند.

این 3 سرویس برتر VPS را بررسی کنید:

میزبانی A2

قیمت شروع:
5.00 دلار


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.0


کاربر پسند
9.3


پشتیبانی
9.3


امکانات
9.3

بررسی ها را بخوانید

از میزبانی A2 دیدن کنید

ScalaHosting

قیمت شروع:
12.00 دلار


قابلیت اطمینان
9.4


قیمت گذاری
9.5


کاربر پسند
9.5


پشتیبانی
9.5


امکانات
9.4

بررسی ها را بخوانید

از ScalaHosting بازدید کنید

میزبان

قیمت شروع:
3.95 دلار


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.3


کاربر پسند
9.4


پشتیبانی
9.4


امکانات
9.2

بررسی ها را بخوانید

از هاستینجر بازدید کنید

مقالات مرتبط با نحوه

 • نحوه ویرایش تنظیمات PHP در آپاچی در سرور اختصاصی اوبونتو 18.04 یا سرور اختصاصی
  حد واسط
 • نحوه نصب Apache و PHP-FPM در Debian 8
  کارشناس
 • نحوه راه اندازی وردپرس Multisite در اوبونتو 18.04 با Apache Web Server
  حد واسط
 • قسمت اول: چگونه می توان Nginx را با استفاده از Elastic Stack در سرور CentOS 7 VPS یا سرور اختصاصی نظارت کرد
  کارشناس
 • نحوه پیکربندی Nginx به عنوان Reverse Proxy برای Apache در Ubuntu 16.04 VPS یا سرور اختصاصی
  کارشناس
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me