نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس?

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت وردپرس تازگی ندارد. هر بار که یک راهنمای امنیتی را می خوانید ، بیشتر متخصصان وردپرس به شما توصیه می کنند قبل از ایجاد هرگونه تغییر ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.


البته! همه چیز در مورد آماده شدن برای یک روز سخت است. فهمیدم که می تواند برای کاربران غیرتکنولوژی کمی ترسناک باشد. اما اگر بگویم تهیه نسخه پشتیبان از سایتی با استفاده از UpdraftPlus چندان دشوار نیست?

اکثر کاربران وردپرس کد نویسی را نمی دانند ، و این اولین سؤالی است که از آنها می پرسد که آیا برای حفظ ، تهیه نسخه پشتیبان یا به روزرسانی سایت خود به مهارت های کد نویسی احتیاج دارند. در این مقاله می خواهم به تمام این سؤالات پاسخ دهم.

راهنماهای زیادی در وب موجود است که می توانید با استفاده از گزینه های داخلی cPanel یا به صورت دستی ، از وب سایت وردپرس نسخه پشتیبان تهیه کنید. اما امروز ، شما می خواهید به بهترین وجه تسلط خود را به UpdraftPlus – افزونه ای برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس انجام دهید..

یک مرحله به مرحله برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود با استفاده از UpdraftPlus

هر چند وقت یکبار ، هر بار اتفاق جدیدی می رسد ، مردم خود را از انجام این کار خودداری می کنند. خوب ، UpdraftPlus یکی از پلاگین های معتبری است که افراد برای تهیه نسخه پشتیبان از سایت خود استفاده می کنند.

در اینجا چند مرحله است که می توانید دنبال کنید:

مرحله 1:

اول از همه ، به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و UpdraftPlus را نصب و فعال کنید. امیدوارم که نحوه نصب افزونه وردپرس را بدانید.

گام 2:

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات>>پشتیبان گیری از UpdraftPlus که در آن نسخه پشتیبان تهیه شده را مشاهده می کنید. همانطور که به تازگی این افزونه را نصب کرده اید ، هیچ فایل پشتیبان موجود نیست.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

مرحله 3:

برای شروع فرآیند تهیه نسخه پشتیبان ، باید روی بزرگ کلیک کنید همین حالا نسخه پشتیبان تهیه کن دکمه.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

مرحله 4:

طی چند ثانیه ، روند تهیه نسخه پشتیبان شروع می شود و می توانید یک فایل پشتیبان را در زیر مشاهده کنید پشتیبان گیری های موجود. می توانید ببینید که نسخه پشتیبان تهیه مجزا برای بانک اطلاعاتی ، افزونه ها ، مضامین, و دیگران.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

مرحله 5:

حال ممکن است شما از این سوال که چگونه این فایلهای پشتیبان را در رایانه خود بارگیری کنید تعجب کنید. خوب ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که روی هر یک از دکمه ها از جمله بانک اطلاعاتی ، افزونه ها و سایر موارد کلیک کنید ، یک کادر در بالای فایلهای پشتیبان ظاهر می شود.

در اینجا ، هنگامی که من بر روی کلیک کنید بانک اطلاعاتی دکمه ، یک جعبه با دو گزینه ارائه می شود —بر روی رایانه خود دانلود کنید و از سرور وب خود حذف کنید.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

در اینجا می خواهید بارگیری کنید ، بنابراین ، بر روی اولین دکمه کلیک کنید و روند بارگیری در مرورگر شما شروع می شود.

به طور مشابه ، می توانید تمام پرونده ها را در رایانه خود بارگیری کنید.

آیا تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت و بانک اطلاعاتی آن با استفاده از این افزونه کار آسانی نیست؟ خوشحال می شوید بدانید که می توانید نسخه پشتیبان را نیز از قبل تنظیم کنید. من یک روش دستی برای بارگیری فایل های پشتیبان در سایت وردپرس را توضیح دادم. همچنین می توانید از Dropbox ، Google Drive ، Google Cloud و چند سیستم عامل دیگر برای ذخیره سازی فایل های پشتیبان استفاده کنید.

اگر روی آن کلیک کنید تنظیمات از افزونه UpdraftPlus ، گزینه های زیادی را می توانید انتخاب کنید. البته! می توانید نسخه پشتیبان تهیه فایل ها و پایگاه داده را برنامه ریزی کنید.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

اکنون که یاد گرفته اید که چگونه از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، زمان آن فرا رسیده است که روند بازیابی را یاد بگیرید. اگر نمی دانید چگونه بازیابی شود ، فایل های پشتیبان فایده ای ندارند.

بازیابی فایل های پشتیبان با استفاده از UpdraftPlus

یکی از بهترین ویژگی های این افزونه این است که چقدر راحت می توانید فایل های پشتیبان را مدیریت کنید. در صورت هک شدن وب سایت شما می توانید از فایل های پشتیبان استفاده کنید ، یا مایل به مهاجرت سایت خود از یک هاست به میزبان دیگر هستید.

اگر می خواهید فایل های پشتیبان را به وب سایت موجود خود بازیابی کنید ، باید نصب وردپرس را حذف کنید و از ابتدا شروع کنید.

نصب جدیدی با وردپرس داشته باشید. از cPanel استفاده کنید یا از گزینه نصب مجدد از پنل مدیریت وردپرس استفاده کنید.

طبق معمول ، افزونه UpdraftPlus را نصب و فعال کنید تا پرونده های پشتیبان قبلی که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را بازیابی کنید.

این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1:

یک بار دیگر ، پس از نصب و فعال سازی UpdraftPlus ، به بروید تنظیمات>>پشتیبان گیری از UpdraftPlus و به پایین بروید تا گزینه ای را پیدا کنید پرونده های پشتیبان را بارگیری کنید.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

کلیک کنید ، و می توانید یک دکمه را برای مشاهده کنید پرونده ها را انتخاب کنید. فایل های پشتیبان بانک اطلاعاتی ، افزونه ها ، مضامین و موارد دیگر را انتخاب کنید.

گام 2:

هر وقت فایلی را بارگذاری می کنید ، آن را در پشتیبان گیری های موجود مشاهده می کنید. شما همچنین می توانید گزینه ای برای پیدا کنید بازگرداندن پرونده. برای شروع روند بازیابی کلیک کنید.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

مرحله 3:

به نظر می رسد یک پنجره برای انتخاب یک جعبه چک برای پایگاه داده آن را بررسی کرده و روی آن کلیک کنید بازگرداندن دکمه. بسته به اندازه بانک اطلاعاتی ، فرایند بر این اساس به پایان می رسد.

نحوه استفاده از UpdraftPlus برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس

به همین ترتیب ، شما باید فرآیند بازیابی را برای همه پرونده های پشتیبان تکرار کنید. پس از اتمام ، حافظه پنهان را پاک کرده و محتوای سایت خود را بررسی کنید.

اگر همه چیز را دقیقاً مانند وب سایت قبلی خود پیدا می کنید ، سازگار باشید! شما با موفقیت فرآیند بازیابی را برای سایت وردپرس خود به پایان رسانید.

بعضی اوقات ، ممکن است متوجه برخی پرونده های رسانه ای شوید که در پست های وبلاگ خود گم شده اند. خوب ، همیشه می توانید بار دیگر در کتابخانه رسانه ای وردپرس خود بارگذاری کنید.

بررسی همه چیز در سایت شما مهم است. مهاجرت وبلاگ یا ترمیم وبلاگ ها گاهی اوقات دشوار است. امیدوارم با مشکلی روبرو نشوید.

آیا تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سایت وردپرس با استفاده از UpdraftPlus کار ساده ای نیست?

هر بار که یک آموزش جدید را می خوانید ، باید فکر کنید که آیا می خواهید از آن استفاده کنید یا نه. همیشه یک چیز خوب است که در یک محیط محلی سعی کنید.

می دانم ، برای افراد غیر فنی ، مفهوم ایجاد یک محیط محلی ترسناک است ، اما اگر سعی کنید ، کار آسانی است. به هر حال ، من یک مرحله به مرحله برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی وب سایت وردپرس با استفاده از UpdraftPlus توضیح داده ام.

مطمئنم؛ شما در حالی که این آموزش را دنبال می کنید اخم نمی کنید. در هر مرحله یک تصویر صفحه وجود دارد تا شما را در نحوه کار روند راهنمایی کند. تهیه نسخه پشتیبان از سایت به دلیل گزینه های بسیار زیاد می تواند مشکل باشد.

اما با استفاده از افزونه UpdraftPlus ، همه چیز یک تکه کیک به نظر می رسد. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، تصمیم گیری در مورد این که آیا می خواهید فایل های پشتیبان را در رایانه خود بارگیری کنید یا آنها را در هر نوع سیستم عامل موجود ذخیره کنید ، مهم است..

بسیاری از کارشناسان وردپرس توصیه می کنند بیش از یک نسخه از فایلهای پشتیبان سایت را تهیه کنید. بنابراین ، می توانید در رایانه خود بارگیری کنید و همچنین از Dropbox یا هر افزونه دیگری برای نگه داشتن نسخه دیگری استفاده کنید.

بسته به انتخاب و راحتی شما می توانید به سراغ گزینه بروید. امیدوارم بتوانید به راحتی این آموزش را برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سایت وردپرس خود دنبال کنید.

فقط به دلیل آسان بودن وردپرس ، حتی یک فرد غیر فنی می تواند سایت خود را مدیریت کند. از استفاده از وردپرس لذت ببرید!

مقالات مرتبط با نحوه

  • نحوه تعیین اندازه و نوع صحیح یک سرور وب
    تازه کار
  • نحوه تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود ، در حال اجرا در یک Subdomain ، با استفاده از cPanel
    تازه کار
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me