نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

برخورد با یک مفهوم جدید می تواند ناامید کننده باشد. هنگام راه اندازی وب سایت وردپرس ، باید مهارت های فنی خود را تا حد امکان در آغوش بگیرید.


همانطور که قبلاً می دانید ، میلیون ها وب سایت هر ساله هک می شوند و شما نمی خواهید وب سایت خود را در این لیست قرار دهید.

بنابراین ، مراقبت از هرگونه آسیب پذیری احتمالی بسیار مهم است. در چند سال گذشته ، وردپرس وضعیت پرونده XML-RPC را تغییر داده است. اول از همه ، شما باید بدانید که آموزش چیست.

هنگامی که هر یک از قسمت های وب سایت وردپرس خود را از راه دور اداره می کنید ، به یک فایل XMLRPC دسترسی دارید. بسیاری از افراد از IFTTT برای اتوماسیون پست های رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

اعتقاد بر این است که افرادی که از Windows Live Writer استفاده می کنند نیز باید از فایل XML-RPC استفاده کنند. قبل از وردپرس. 3.5 ، گزینه ای برای فعال یا غیرفعال کردن چنین پرونده ای وجود دارد ، اما دیگر نه.

بسیاری از مردم حتی اهمیتی نمی دهند. به گفته برخی کارشناسان ، چنین فایلی تأثیری در وب سایت شما نمی گذارد زیرا استاندارد کد نویسی بسیار بهبود یافته است.

اما اگر همیشه تصمیم گرفتید که آن را غیرفعال کنید ، این آموزش برای شما است.

برای غیرفعال کردن XML-RPC از پرونده .htaccess استفاده کنید

همانطور که قبلاً می دانید .htaccess یکی از فایلهای اساسی یک وب سایت وردپرس است ، باید مطمئن شوید که از آن به درستی استفاده می کنید.

قبل از هرگونه تغییر ، اطمینان حاصل کنید که از وب سایت وردپرس و بانک اطلاعاتی آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. به این دلیل که به دلیل چند خط کد نمی خواهید وب سایت خود را خراب کنید.

اگر از ویرایش پرونده کدگذاری می ترسید ، می توانید از افزونه ای برای غیرفعال کردن XML-RPC استفاده کنید. اما همانطور که همیشه گفته شد ، اگر نمی توانید همان کار را به صورت دستی انجام دهید ، از افزونه استفاده نکنید.

اضافه کردن کد یک کار یک بار است و بهترین قسمت برای کپی کردن و چسباندن آن به شما نیاز دارد.

مراحل را دنبال کنید

مرحله 1:

به حساب cPanel خود وارد شوید و به دنبال آن باشید مدیر پرونده, که در آن تمام داده های سایت وردپرس شما ساکن است.

نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

ممکن است چند شرکت میزبانی وب چند طرح متفاوت داشته باشند که می توانید در تصویر مشاهده کنید. به این دلیل است که هر شرکتی سعی در حفظ رنگ برند خود دارد.

اما نیازی نیست که در مورد پیدا کردن نماد مدیر فایل نگران باشید. به راحتی می توانید هنگام پیمایش از طریق cPanel متوجه شوید.

گام 2:

چند میزبان وب به شما امکان می دهد دایرکتوری را که می خواهید هنگام کلیک بر روی نماد مدیر فایل انتخاب کنید ، انتخاب کنید. برای باز کردن انتخاب کنید public_html فهرست راهنما.

نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

اگر مستقیماً به صفحه جدیدی مراجعه می کنید ، ممکن است که صفحه اصلی را مشاهده کنید. روی پیوند public_html از نوار کناری سمت چپ cPanel کلیک کنید.

مرحله 3:

اگر یک وب سایت واحد را در هاست اجرا می کنید ، می توانید پرونده .htaccess را در دایرکتوری public_html پیدا کنید. در غیر اینصورت باید پوشه ای را که نصب وردپرس در آن موجود است باز کنید.

نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

در صورت ، شما پرونده را نمی بینید. دلیل این است که .htaccess یک پرونده مخفی است و شما باید آنرا تغییر دهید تنظیمات برای نمایش پرونده های مخفی با حرکت به سمت نماد گیربکس از گوشه بالا سمت راست.

مرحله 4:

هنگامی که شما پیدا کنید .htaccesپرونده, کلیک راست و انتخاب کنید ویرایش کنید. مثل همیشه ، می توانید از منوی اصلی ناوبری cPanel گزینه ویرایش سنتی را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

مرحله 5:

– به نظر می رسد یک پنجره به شما امکان می دهد رمزگذاری را غیرفعال کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن کلیک کنید ویرایش کنید دکمه ، و یک برگه جدید در مرورگر ظاهر می شود.

نحوه غیرفعال کردن فایل وردپرس XML-RPC با استفاده از cPanel

مرحله 6:

شما می توانید تن از خطوط کدگذاری را مشاهده کنید. کدی را که در تصویر قبل نشان داده شده است کپی و جایگذاری کنید # وردپرس.

# بلوک XML-RPC

سفارش انکار ، اجازه
انکار همه
اجازه دهید از 123.123.123.123

کلیک کنید روی ذخیره تغییرات دکمه از گوشه بالا سمت راست و همه شما تنظیم شده اید. از این پس به بعد ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد دسترسی از راه دور که می تواند منجر به هک وب سایت شود ، نیست.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم ، پرونده ای که برای کنترل دسترسی از راه دور به سایت شما استفاده می شود. اکنون که آن را غیرفعال کرده اید ، نمی توانید این کار را انجام دهید.

امیدوارم مفهوم را درک کرده باشید

یادم می آید وقتی قبلاً بخاطر چنین مفهوم جدیدی در مورد وردپرس اخم می کردم. اگرچه امروزه ، بیشتر شرکت های میزبان وب وردپرس از امنیت مراقبت می کنند ، اما شما باید هر مفهوم ممکن را درک کنید.

ایمن سازی وب سایت وردپرس شما امری اساسی است و اولین قدم برای انجام کارهای پشتیبان گیری منظم از سایت و پایگاه داده آن است.

نتیجه

اگر با استفاده از ابزارهای شخص ثالث به وب سایت خود از راه دور دسترسی پیدا نمی کنید ، به یک فایل XML-RPC نیازی ندارید. هر وقت خواستید می توانید آن را غیرفعال کنید.

امیدوارم غیرفعال کردن چنین پرونده ای چندان سخت نباشد.

این 3 سرویس برتر میزبانی وردپرس را ببینید:

FastComet

قیمت شروع:
2.95 دلار


قابلیت اطمینان
9.7


قیمت گذاری
9.5


کاربر پسند
9.7


پشتیبانی
9.7


امکانات
9.6

بررسی ها را بخوانید

از FastComet بازدید کنید

میزبان

قیمت شروع:
$ 0.99


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.3


کاربر پسند
9.4


پشتیبانی
9.4


امکانات
9.2

بررسی ها را بخوانید

از هاستینجر بازدید کنید

میزبانی A2

قیمت شروع:
$ 3.92


قابلیت اطمینان
9.3


قیمت گذاری
9.0


کاربر پسند
9.3


پشتیبانی
9.3


امکانات
9.3

بررسی ها را بخوانید

از میزبانی A2 دیدن کنید

مقالات مرتبط با نحوه

 • نحوه غیرفعال کردن ویرایش پرونده در پنل مدیریت وردپرس
  حد واسط
 • نحوه مسدود کردن یک کشور از وب سایت وردپرس خود با استفاده از cPanel
  کارشناس
 • چگونه جلوی دسترسی به فایلهای حساس وب سایت وردپرس خود را بگیرید
  کارشناس
 • نحوه مسدود کردن هکرها با استفاده از cPanel از اسکن نویسندگان وب سایت شما
  حد واسط
 • نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با استفاده از cPanel
  کارشناس
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me