CloudAccess از جوملا متولد شد: داستان این شرکت موفق

Contents

مصاحبه با جاناتان گافیل ، مدیرعامل CloudAccess

Jonathan Gafill یک شخص سرگرم کننده است که خدمات جالبی دارد که کاربران را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. او همچنین یک خلبان هواپیمای بدون سرنشین است ، بنابراین یادگیری بیشتر در مورد طرف شخصی او جالب است. شرکت او بسیار خوب عمل می کند و شگفت آور است که ببینیم آنها تا چه اندازه به آنجا رسیده اند. این داستان او است.


مصاحبه با جاناتان گافیل ، مدیرعامل CloudAccess

می توانید کمی در مورد خودتان بگویید و چطور CloudAccess شروع کرد?

من دوست دارم از این اصطلاح استفاده کنم "CloudAccess از جوملا متولد شد." در سال 2010 ، CloudAccess ابداع شد و برنامه نسخه ی نمایشی جوملا را ایجاد کرد که منجر به رشد خارق العاده ای شد: ما ابزاری ساختیم که 30 روز محاکمه های جوملا را ایجاد کرد که بصورت خودکار در هنگام ثبت نام فراهم شد. در آن زمان ، این فوق العاده خیالی بود؛ ما در برابر شرکت های بزرگ با هم رقابت کردیم و RFP را برای این کار برنده شد. بعد از عقد نسخه ی نمایشی ، وردپرس را وارد پلتفرم کردیم و شروع به ارائه گزینه میزبانی رایگان برای جایگزینی برنامه نسخه ی نمایشی کردیم. علاوه بر این ، ما تلاش کرده ایم تا به طور مداوم خدمات خود را ارتقاء داده و محصول خود را تصفیه کنیم.

با توجه به خودم ، من از سال 2011 شروع کردم و به عنوان مدیر پروژه شروع کردم و راه خود را برای رسیدن به COO کار کردم. در طی سالهای آینده من ارزش خود را نشان دادم و در سال 2014 مدیرعامل شدم. بهترین قسمت کار من کار با چنین تیم عالی و با مشتریانی از سراسر جهان است..

CloudAccess چه کاری انجام می دهد؟ چه خدماتی ارایه میدهید?

ما محصولاتی را ارائه می دهیم که به صاحبان وب سایت و توسعه دهندگان خدمات ارائه می دهند و همچنین به مشتریانی که نیاز به کمک بیشتری دارند و یک محیط میزبانی مدیریت شده برای سایت های جوملا و وردپرس خدمات ارائه می دهند. برخی می گویند ما جوملا و وردپرس SaaS را ارائه می دهیم که همیشه برای من یک اکسی مورون به نظر می رسید ، اما حقیقت در آن وجود دارد. برنامه کوچک ما برای افرادی است که به پشتیبانی نیاز ندارند اما ویژگی های سیستم عامل ما را می خواهند. برنامه های سطح بالاتر دارای ویژگی های صرفه جویی در زمان و حتی برنامه های کاربردی دیگری هستند که به آنها کمک می کند و آنها را از بسیاری از Googling نجات می دهد. ما همه راه هایی را مشاهده کردیم که مردم می توانند یک وب سایت جوملا و وردپرس را خراب کنند. اگر کسی سایت خود را خراب کند و نتواند بفهمد چرا ، ما تحقیق می کنیم و همیشه سایتها را به عقب می اندازیم. ما ارزش زیادی به مشتریان خود می دهیم.

ما خدمات حرفه ای ارائه می دهیم و می توانید آنها را درست از طریق کنترل پنل ابر ما سفارش دهید. اگر شخصی برای بزرگتر شدن به یک تغییر ظاهر طراحی شده یا یک هدر نیاز داشته باشد یا با استفاده از ویژگی های خاص عملکردی را جستجو کند ، ما آن را ارائه می دهیم. برای ما هدف ما ارائه راه حل هایی به مشتریان است. اگر چیزی فراتر از قابلیت های ما باشد ، ما مشتری ها را به شرکای دیگری که می توانند آنرا حل کنند ، نشان می دهیم.

چه تجربه ای داشتید تا شما را به عنوان مدیرعامل CloudAccess قرار دهید?

اول و مهمتر از همه ، این یک کار چالش برانگیز است. هیچ وقت لحظه کسل کننده ای نیست و من واقعاً خوشبخت هستم که چنین تیم بزرگی را در کنار من می گذرانم که در جهت رسیدن به اهداف مشابه تلاش می کنم. این گفته برخی از مواردی است که من آموخته ام و مرا به این مرحله رسانده است: بسیاری از اینها ناشی از درک در مورد کارمندان است ، زیرا احترام گذاشتن به همه افراد متفاوت است. همه روش ها و چیزهای خاص خود را دارند که باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود. دانستن این موضوع و یافتن چگونگی به دست آوردن هرچه بیشتر از افراد ، بخش مهمی از رهبری است.

همچنین باید در هر جنبه ای از تجارت ، مسئولیت رسیدگی داشته باشید. این عبارت را بیرون می اندازم "همه کاره." این واقعاً همان جایی است که شما باید تصمیم بگیرید تا آگاهانه عمل کنید ، به یک نقش بپردازید و ببینید که عملیات چگونه کار می کند و می بینید که چه کاری باید اصلاح شود تا بهتر کار کنید. شما همچنین نیاز دارید که بازاریابی را درک کرده و آن را با شرکا ادغام کنید تا بتوانید خواسته های مشتری را مدیریت کرده و خود تجارت را حفظ کنید. بسیاری از افراد به عنوان میزبانی فکر می کنند "تنظیمش کن و فراموشش کن” اما چیزهای زیادی وجود دارد که در پشت صحنه اتفاق می افتد.

من چیزهای زیادی یاد گرفته ام این مرا قدم های زیادی و سالها کار برداشته است. من یک بار در کفش های مشتری خودم به عنوان یک توسعه دهنده حضور داشتم و این مهم است که من چشم انداز آنها را حفظ کنم.

همچنین متوجه شدم که شما مدرس پهپاد / UAS (هواپیمای بدون سرنشین / سیستم هواپیمای بدون سرنشین) هستید. میتونید بیشتر درموردش به ما بگید?

من همیشه در کارهای روباتیک و RC بوده ام. دانشکده منطقه من از چند سال پیش برنامه ای را شروع می کرد و آنها می دیدند که من در هواپیماهای بدون سرنشین و روبات ها قرار گرفته ام بنابراین آنها به من یک موقعیت مربی پرواز پیشنهاد دادند. این برنامه به سرعت در حال رشد است’عالی بودن برای اینکه جزئی از آن باشید. چند ساعت در هفته به مردم یاد می دهم چگونه پرواز کنند "اسباب بازی ها" همانطور که من آنها را صدا می کنم. (یادداشت جانبی: هم اکنون در حال گرفتن مجوز خلبانی خود هستم.)

آیا CloudAccess کاملاً مبتنی بر ابر است؟ سرورهای شما در کجا قرار دارند?

بله ، ما مبتنی بر ابر هستیم و تجهیزات بسیاری را که از بسیاری از ارائه دهندگان انجام می دهیم برون سپاری نمی کنیم. مرکز داده اصلی ما خارج از دیترویت است و دومین ما خارج از Grand Rapids است. ما یک شبکه DNS فانتزی AnyCasting داریم که آدرس IP ما را در سراسر جهان اعلام می کند. وقتی در مورد ابر مبتنی بر صحبت هستید ، لزوماً مربوط به هر سایت جداگانه نیست ، شما به ارکستر همه سایت ها نگاه می کنید. ما می توانیم با سایتهای خود کارهای جالبی انجام دهیم و با کلیک یک دکمه از سرور به سرور دیگر حرکت کنیم. ما می توانیم در صورت لزوم منابع را به سایتهای جداگانه تقسیم کنیم پلت فرم ما انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد.

آیا CloudAccess کاملاً مبتنی بر ابر است؟ سرورهای شما کجا قرار دارند؟

می بینم که شما وبینارها را اجرا می کنید. آیا می توانید درباره آن موارد بیشتر به ما بگویید?

ما در گذشته وبینارهای آموزشی زنده را اجرا می کردیم ، اما فیلم های از پیش ضبط شده ما حضور بیشتری داشتند (به دلیل امکان مکث ، عقب و غیره). ما آموزش های ویدئویی را ارائه می دهیم ، به هر کسی که در وب است محتوای آموزشی ارائه می دهیم و یکی از بهترین راه ها برای ورود مشتری جدید به در است. بسیاری از مردم آموخته اند که چگونه از مواد آموزشی رایگان ما استفاده کنند.

آیا یک صفحه کنترل اختصاصی ایجاد کرده اید؟ اطلاعات بیشتری درباره Cloud Control Panel 2.0 برای ما بگویید.

ما جدی در مورد گوش دادن به بازخورد مشتری خود هستیم. یکی از نگرانی های اصلی ما این بود که cPanel و سایر کنترل پنل ها کاربر پسند نبودند و تمام ویژگی های لازم برای ارائه آنچه مشتری های ما به آن نیاز دارند را نداشتند بنابراین ما کنترل پنل ابر را ایجاد کردیم. این سفارشی است و به نیاز کاربران صحبت می کند. ما ابزارهای تکراری مرحله بندی / تولید ، اسکنرهای افزونه شکست خورده ، چکر پیوندهای شکسته ، ادغام گوگل آنالیتیکس ، ابزارهای پروفایل پروفایل بانک اطلاعاتی و موارد دیگر را که در میزبانی کنترل پنل ها پیدا نخواهید کرد ، ساخته ایم. این اختصاصی است اما ما معمولاً از این عبارت استفاده نمی کنیم. ما طرفداران بزرگی از منبع آزاد هستیم ، اما در بعضی موارد شما کارهای اختصاصی خود را می سازید تا در صنعت پیشرفت داشته باشید.

کمی در مورد مشتریان خود بگویید – به نظر می رسد بیش از 20،000 وب سایت دارید.

مشتریان ما از هر گوشه دنیا هستند. صحبت با مردم از سراسر جهان برای من جالب است – ما با هر کسی که از جوملا یا وردپرس استفاده می کند ، پذیرایی می کنیم. به همین دلیل ما به پشتیبان 24/7 روز خود برگشتیم زیرا این مشتریان در تمام ساعات با شما تماس می گیرند. پایگاه مشتری ما از “مادر و پاپ” فروشگاه به شرکت Fortune 500. با توجه به تعداد 20،000 ، میزان سایت به طرز وحشیانه ای در نوسان است زیرا ما یک پلتفرم میزبانی سایت رایگان داریم. می توانید برای یک سایت رایگان ثبت نام کنید ، تا زمانی که دوست دارید از آن استفاده کنید ، در صورت عدم تمدید ، فقط لغو می شود. در هر زمان معینی ، هزاران نفر داریم که از آن سایتها استفاده می کنند.

چگونه تجارت خود را به بازار عرضه کردید تا این اندازه بزرگ شود?

من عاشق این سوال هستم ما بازاریابی خود را بدون تبلیغات پولی سنتی افزایش داده ایم. ما از طریق دهان به دهان ، روابط وابسته رشد کرده ایم و دوره های آموزشی رایگان ارائه می دهیم. اینها روشهای ارگانیکی برای تسهیل رشد هستند.

چگونه فناوری ابر توسعه یافته است تا به شما این نتیجه را ببخشد ، و در حال حاضر چه چیزی را در صنعت می بینید که نشان دهنده وعده های بیشتری برای تکامل شرکت شماست?

بدون فناوری ابر محصولات و خدمات ما نمی خواستند’امکان پذیر است همانطور که می بینیم فناوری ابری یکپارچه تر می شود امیدوارم چیزهایی مانند قابلیت حمل برنامه و قابلیت های HA را به CMS فیلتر کنیم’که با آنها کار می کنیم در نهایت این فن آوری در پشت برنامه ها باید همراه با فناوری ابر توسعه یابد.

آیا تمرکز شما فقط روی جوملا و وردپرس است؟ آیا برنامه های آینده برای پشتیبانی از فن آوری های اضافی CMS دارید؟?

وردپرس و جوملا تمرکز اصلی ما هستند اما ما همیشه در جستجوی راه حل های دیگر برای مشتریان هستیم. وردپرس است "متوسط" از نظر پیچیدگی از نظر کارایی نرم افزار. جوملا سخت تر اما انعطاف پذیرتر است. ممکن است روزی استفاده سازنده کشیدن و رها کردن را آسانتر کنیم. در مورد تیم ما درباره برطرف کردن شکاف بین این CMS صحبت شده است’برای ارائه یک تجربه یکپارچه برای مشتریان. ما می خواهیم به افراد اجازه دهیم تا محتوای خود را جابجا کنند "زنجیر بالا" اساسا. ما می بینیم که بسیاری از افراد برای عملکرد بیشتر یا قابلیت استفاده بیشتر از یک سیستم مدیریت محتوا به دیگری منتقل می شوند – بنابراین ما می خواهیم محیطی فراگیر داشته باشیم که بتواند با استفاده از آن تمام راه را برای CMS های کاملاً انعطاف پذیر و همه چیز در بین آنها آسان کند..

می توانید کمی درباره Bolt DNS بگویید?

زیرساختهای ما شامل یک شبکه DNS در معرض خطر است. مشتریانی که DNS خود را از طریق ما دارند از مزایای مسیرهای سریعتر استفاده می کنند. آدرس IP از نزدیکترین مکان جغرافیایی به درخواست آنها اعلام می شود.

چگونه می خواهید در طی چند سال آینده از جلو منحنی بمانید و به رشد مشتری خود ادامه دهید?

من می بینم که تقاضا برای ایجاد وب سایت DIY در طی سال های آینده در حال افزایش است. یکی از تاکتیک های ما ارائه خدمات ما به درجات مختلف دانشی است که شخص یا شرکت خاصی در اختیار دارد. ما یک محصول برای ارائه یک مکان پیتزا مادر / پاپ و کالای دیگر برای ارائه یک موسسه سازمانی خواهیم داشت. البته مشتریها در صورت نیاز میزان پشتیبانی را به مقیاس خود ادامه می دهند.

چیز دیگری هم هست که ما باید بدانیم?

ما بسیاری از افراد را دیدیم که در حال ساخت سایت های سفارشی هستند که به بازارهای طاقچه می روند. ما یک API داریم که به افراد امکان می دهد یک سایت از پیش تنظیم شده بسازند که بتوانند در صورت تقاضا در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

اجازه دهید’از مثال برنامه نویسی که سایت هایی را می سازد که بطور اختصاصی برای وکلا ساخته شده است ، استفاده می کند. آنها معمولاً فقط پس از کپی کردن این سایت ، به عنوان فروش محصولات برای این محصول ، کپی می کنند. در عوض ، آنها می توانند از API ما برای ایجاد بسته ای قابل استقرار استفاده کنند که شرکت های حقوقی مستقیماً می توانند آن را خریداری کنند. این امر به توسعه دهنده امکان می دهد تا بخش بزرگی از تجارت را به صورت خودکار انجام دهد و آنها را بسیار نزدیک به تبدیل وب سایت ساخته شده خود به یک مدل تجاری SaaS کند. وکلا فقط نمونه ای در اینجا هستند. ما در ساختن یکی از هزاران بازار کوچک طاقچه موفقیت زیادی کسب می کنیم.

مثال دیگری که ما داریم مشتری است که ارائه دهنده قالب است. مشتری آنها یک الگوی خریداری می کنند و می گویند "من نمی دانم با این کار چکار کنم." نرخ خرابی همانطور که کاربران نهایی نمی دانند چالشی است’همیشه می دانید که چگونه آن را پیکربندی کنید. همین مورد برای پلاگین ها نیز پیش می رود. نصب و پیکربندی بسیار طولانی طول می کشد تا چیزی حتی در صفحه نمایش داده شود. API ما به ارائه دهنده قالب اجازه می دهد تا روی دکمه ای کلیک کند تا یک بسته قابل استقرار قابل نمایش از نسخه نمایشی الگوی خود ایجاد کند. مشتری ارائه دهنده قالب اکنون به سایت فوری پیکربندی شده خود دسترسی فوری می یابد. به جای پرش از طریق حلقه ها.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me