نحوه تنظیم نام دامنه و میزبانی وب

از ایده تا وب سایت در 3 مرحله

راه اندازی یک وب سایت می تواند مشکل باشد ، اما انجام برخی تحقیقات و برنامه ریزی های پیش از موعد می تواند روند کار را بسیار آسان تر کند.


در اینجا راهنمایی وجود دارد که به شما کمک می کند قبل از راه اندازی حساب میزبانی وب ، برنامه خوبی را تهیه کنید.

1. نوع میزبانی وب را انتخاب کنید

سه دسته مهم میزبانی به طور خلاصه در اینجا شرح داده شده است که شامل مزایا و معایب آن است.

میزبانی مشترک

میزبانی وب به اشتراک گذاشته شده یک انتخاب عالی برای مبتدیان و برای مشاغل کوچک است که انتظار زیادی از ترافیک وب سایت را ندارند.

میزبانی مشترک ارزانترین قیمت از همه تغییرات میزبانی وب است. با ثبت نام در یک برنامه میزبانی مشترک ، یک قسمت از سرور فیزیکی دریافت خواهید کرد.

بخش های دیگر به وب سایت های دیگری که سایت شما منابع را با آنها به اشتراک می گذارد اختصاص داده می شود. بنابراین ، محدودیت منابع در اینجا بسیار شدید است. با این حال ، تعداد وب سایت ها بسته به ارائه دهنده می تواند از یک به نامحدود متفاوت باشد’برنامه ها.

یکی از بزرگترین نگرانی ها در میزبانی مشترک این است که سایر مشتریانی که در این سرور ساکن هستند ، روی سایت شما تأثیر می گذارد’عملکرد نیز هست. اگر هرکدام از آنها به پهنای باند زیادی توجه نکنید سرعت سایت شما پایین می رود و کاربران رنج می برند.

اگر انتظار دارید که سایت شما میزان نسبتاً کمی از ترافیک وب سایت داشته باشد ، میزبانی مشترک می تواند گزینه ای آسان و مقرون به صرفه برای شما باشد. هر کسب و کاری این مهم را برای داشتن یک وب سایت سریع رعد و برق که می تواند تعداد زیادی از بازدیدکنندگان همزمان را کنترل کند ، مأموریت دارد.

اختصاصی میزبان سرور

میزبانی سرور اختصاصی برای شرکتها و شرکتهای بزرگ که به طور مرتب به منابع عظیمی نیاز دارند ، طراحی شده است. یک سرور فیزیکی کامل در هاست اختصاصی به مشتری اختصاص می یابد. بنابراین با انتخاب میزبانی اختصاصی ، اهدا نمی کنید’باید نگران این باشید که شخص دیگری منابع سرور شما یا دسترسی به وب سایت شما را بخورد.

علاوه بر این ، این کار به شما امکان کنترل حداکثر همه موارد پیچیده وب سایت شما از جمله تنظیمات اساسی ، تنظیمات شخصی ، ادغام برنامه شخص ثالث و اقدامات امنیتی پیشرفته را می دهد..

در نتیجه ، می تواند عملکرد درجه یک را برای سایت تضمین کرده و داده های مرتبط را ایمن نگه دارد. تنها نتیجه این است که همه این امتیازات با هزینه بالایی حاصل می شود. برنامه های میزبانی اختصاصی همیشه گران ترین گزینه ها برای هر ارائه دهنده ای است. حتی پایین ترین قیمت برای آنها در سه رقم است.

میزبانی VPS

VPS یا سرور خصوصی مجازی به شما امکان می دهد کمی از تجربه اختصاصی سرور و تجربه مشترک سرور را داشته باشید. که در میزبانی VPS یک قسمت از سرور فیزیکی به شما اختصاص داده می شود اما این قطعه به عنوان یک سرور مستقل از طریق مجازی سازی کار می کند. این یک نمونه جداگانه از سیستم عامل را اجرا می کند تا سایر مراجعین از دسترسی به وب سایت خود محدود کند. از همه مهمتر ، میزبانی VPS بدون کنترل امتیاز دسترسی ریشه را برای شما فراهم می کند. با استفاده از این دسترسی ، می توانید انواع تنظیمات و دستکاری ها را در وب سایت خود قرار دهید.

با این حال ، از آنجا که همه این سرورهای مجازی هنوز هم منابع سرور فیزیکی کانتینر را اجرا می کنند ، نمی توان آنها را به راحتی اندازه گیری کرد. اگر به منابع بیشتری نسبت به آنچه برنامه میزبانی VPS ارائه می دهد نیاز دارید ، باید برای یک طرح جدید کاملاً ثبت نام کنید.

اما اگر صاحب مشاغل هستید که نمی توانید محدودیت هاستینگ مشترک را اجرا کنید و توانایی تحمل میزبانی اختصاصی گران قیمت را نیز ندارید ، می توانید از طریق میزبانی VPS به همراه قدرت منحصر به فرد دسترسی ریشه بهترین ها را از هر دو دنیا بدست آورید..

2. ثبت نام دامنه

بعد از اینکه یک نقطه را در سرور (یا کل سرور) تأمین کردید ، اکنون آن را کلیک کنید’زمان دریافت آدرس وب سایت شما قبل است. انسان یادآوری هزاران رقم سفارش یافته برای یافتن وب سایت ، راحت نیست.

به همین دلیل است که باید یک نام دامنه منحصر به فرد و مرتبط را برای سایت اختصاص دهید. این به جای آدرس IP در نوار آدرس ظاهر می شود و به کاربران امکان تجربه بی دردسر را می دهد.

ثبت نام دامنه

منبع را انتخاب کنید

می توانید دامنه را از طریق یک سرویس میزبانی ثبت کنید که به عنوان یک ثبت نام دامنه نیز عمل می کند. بیشتر ارائه دهندگان میزبان وب شامل ثبت دامنه در برنامه هاستینگ خود هستند.

برای اطمینان از انتخاب یک سرویس میزبانی وب برجسته که می تواند به عنوان ثبت نام دامنه شما نیز باشد ، یکی از این سرویس هاستینگ دامنه دارای رتبه بالا را انتخاب کنید.

با جستجوی آن با استفاده از این ابزار جستجوی دامنه Whois ، می توانید دامنه مورد نظر خود را پیدا کنید.

اگر با هاست ثبت نام کرده اید که خدمات ثبت دامنه را شامل نمی شود ، باید به دنبال ثبت دامنه باشید. این می تواند کمی ناخوشایند باشد.

انتخاب نام دامنه مناسب

نام دامنه اولین چیزی است که بازدید کنندگان بالقوه شما خواهند دید. بنابراین این باید به اندازه کافی خوب باشد تا یک برداشت اول قوی داشته باشد.

این نام باید به صنعت یا رده تجاری شما مربوط باشد و همچنین باید نمایانگر شرکت شما باشد’فرهنگ ، ارزش ها و شعار.

در عین حال ، برای ایجاد برند شما و حمل آن به جلو ، باید کوتاه ، تلفظ ، شهودی و جذاب باشد.

در حالت ایده آل ، یک نام دامنه با پسوند .com ، .org ، یا .net انتخاب کنید زیرا بسیاری از پسوندهای دامنه جدید دارای اعتبار نامطلوبی هستند: کاملاً از این 10 پسوند دامنه جلوگیری کنید.

3. چگونه وب سایت خود را ایجاد می کنید

اکنون که هم میزبان و هم نام دامنه تنظیم شده اند ، آن را نشان می دهند’زمان آن است که وب سایت خود را به شکلی که می خواهید تزئین کنید.

برای این کار بسته به نیاز و بودجه خود می توانید به هر یک از سه روش شرح داده شده در زیر بروید.

سازنده وب سایت

محبوب ترین و راحت ترین راه برای ایجاد یک وب سایت استفاده از سازنده وب سایت است.

این برنامه ها از طریق برخی از خدمات میزبانی ارائه می شود که سازنده وب سایت را ارائه می دهد که شامل خدمات میزبانی است.

دقیقاً مانند یک طراح داخلی حرفه ای ، این سازندگان وب سایت نیز به شما آزادی می دهند تا از نظر ظاهری و ظاهری سایت خود را شخصی سازی کنید.

آنها در پالت رنگ دلخواه ، آخرین روند طراحی وب در صنعت شما ، فرهنگ اداری شرکت شما به شرح زیر و تجربه بی عیب و نقص کاربر می خواهید برای بازدید کنندگان خود ترکیب شوند..

اگر ارائه دهنده هاستینگ شما سازنده وب سایت را در برنامه ها شامل نمی شود ، می توانید یکی را به خود اختصاص دهید. برخی از قابل اعتماد ترین در بازار در حال حاضر Wix ، Squarespace و Weebly هستند.

ثبت نام دامنه

قیمت شروع:
$ 0.00


قابلیت اطمینان
6.7


قیمت گذاری
7.7


کاربر پسند
7.5


پشتیبانی
6.8


امکانات
7.7

بررسی ها را بخوانید

از میزبانی Wix بازدید کنید

ثبت نام دامنه

قیمت شروع:
$ 0.00


قابلیت اطمینان
10


قیمت گذاری
8.0


کاربر پسند
10


پشتیبانی
10


امکانات
7.0

بررسی ها را بخوانید

از Weebly بازدید کنید

ثبت نام دامنه

قیمت شروع:
16.00 دلار


قابلیت اطمینان
5.2


قیمت گذاری
4.4


کاربر پسند
4.8


پشتیبانی
4.8


امکانات
4.8

بررسی ها را بخوانید

از مربع بازدید کنید

استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS)

CMS یا سیستم های مدیریت محتوا در چند سال گذشته نامی برای خودشان ایجاد کرده اند. آنها با ساختن کل فرایند طراحی ، فقط با چند کلیک ، راحتی باورنکردنی را در اختیار میز قرار می دهند.

برجسته ترین در میان آنها WordPress است. به همین دلیل است که برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب به طور پیش فرض شامل یک کلیک یک وردپرس را در برنامه های خود دارند. به دنبال خدمتی باشید که بر میزبانی وردپرس تمرکز کند.

این بستر آزاد منبع آزاد هزینه بیشتری را به بودجه میزبانی شما اضافه نمی کند. در عوض ، وظایف طراحی را با منابع نامحدود از جمله قالب ها ، مضامین و افزونه ها ساده می کند.

وب سایت خود را با HTML و CSS کدگذاری کنید

اگر در زمینه طراحی وب تخصص قابل تقدیر دارید و یا کسی را می شناسید که می شناسید ، حتی می توانید چالش ایجاد یک وب سایت را از ابتدا بخواهید.

اگر می خواهید یاد بگیرید که وب سایت خود را ایجاد کنید ، جایگزینی برای انجام این کار وجود ندارد. دوره ها و کتاب ها می توانند کمک کنند اما با ساختن وب سایت ها واقعاً یاد خواهید گرفت.

از آنجا که احساس می کنید در کدنویسی HTML و CSS احساس صلاحیت دارید ، می توانید سایت خود را با جاوا اسکریپت تعاملی کنید. همه توسعه دهندگان وب باید حداقل دانش کار JavaScript را بدست آورند.

نتیجه

راه اندازی یک وب سایت ممکن است مانند یک کار ارعاب آور برای یک مبتدی به نظر برسد. این کار مدت زمان زیادی طول می کشد ، تعهد زیادی و یک چشم انداز روشن است.

با برنامه ریزی و انتخاب سرویس میزبانی خوب ، پایه و اساس محکمی خواهید داشت که در آن می توانید به اهداف خود برسید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me