به طرز شگفت انگیزی – یک ستاره متولد نشده است

Contents

مصاحبه ای با دیوید هایشا چن ، مدیر عامل ، به طرز چشمگیر

Strikingly یک راه اندازی با پشتیبانی Y Combinator است که به شما امکان می دهد بدون داشتن برنامه نویس یا طراح ، یک وب سایت زیبا و کاربردی را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید. مانند اکثر استارتاپ ها ، دارای یک داستان با پیچ و تاب های بسیاری است. جایی که این داستان متفاوت است این است که در شیکاگو آغاز شد و در دره سیلیکون بالغ شد و سرانجام در شانگهای رواج و شکوفا می شود.


مصاحبه ای با دیوید هایشا چن ، مدیر عامل ، به طرز چشمگیر

HostAdvice: لطفاً کمی از داستان پشت Strikingly برای من بگویید.

ما زمانی که من دانشجوی دانشگاه شیکاگو بودم ، به طرز چشمگیری شروع کردیم. این در واقع دومین تلاش من برای شروع کار بود. اولین تلاش من ، که نشد’موفق باشید ، یک وب سایت شلوغ بودجه برای بودجه گروه دانشگاه بود. به طرز حیرت انگیزی ناشی از آن شکست بود.

با اولین راه اندازی ما مشخص شد که ما تصوری نداریم که کاربران واقعاً به چه چیزهایی نیاز دارند یا می خواستند ، که منجر به عدم موفقیت آن شد. با این حال ، با توجه جالب توجه ، ما بیش از 800 نفر طی یک هفته و نیم در صفحه آدمک ما ثبت نام کردند. ما با درک بهتر مشکلی که سعی در حل آن داشتیم و آنچه کاربران می خواستند ، Strikingly را شروع کردیم.

با این حال ، ما قبل از اولین مشتری پرداخت کننده خود ، سه تکرار از محصول اساسی را پشت سر گذاشتیم. ما در ابتدا توسط Y Combinator طرد شدیم و فقط در تلاش دوم خود را انجام دادیم. در ضمن ، واقعاً مهم این بود که ما طرد شدیم ، زیرا این امر ما را مجبور کرد که فکر خود را انجام دهیم یا اینکه به استارتاپ متعهد باشیم یا نه. ما تصمیم گرفتیم تا راهپیمایی کنیم و واقعاً سخت کار کردیم تا به این نتیجه برسیم “رامن سودآور است” و اینکه بتوانیم به Y Combinator ثابت کنیم که ما می توانیم آن را عملی کنیم. این’چگونه ما در 2 بار درخواست کردیم.

پذیرش در برنامه آنها برای ما از اهمیت حیاتی برخوردار بود ، زیرا ما به دنبال اجتماع ، مربیگری و شبکه سازی می گشتیم. آنچه در آنجا دریافت کردیم از امیدها و انتظارات ما فراتر رفت – آنها رشد ما را هم در سطح شرکت و هم در سطح شخصی سوق دادند. قبل از تجربه Y Combinator ، ما فقط 3 نفر بودیم که کاری را انجام می دادیم که از آن لذت می بردیم. بعد از آن تجربه ، ما در واقع کارآفرین بودیم.

در پایان ، ما 1.5 میلیون دلار بودجه بذر از سرمایه گذاران برتر فرشته Silicon Valley جمع آوری کردیم. در این زمان ، ما نیازی به جمع آوری بودجه اضافی احساس نمی کنیم.

HostAdvice: لطفاً کمی از داستان پشت Strikingly برای من بگویید.

HostAdvice: بازار خود را چگونه تعریف می کنید؟ مخاطب خاص شما در آن بازار چه کسی است?

امروزه مخاطبان هدف ما بازار SMB (کسب و کار کوچک و متوسط) است. این شامل کارآفرینان ، خلاقین و بسیاری از سازندگان وب سایت DIY (آیا این کار را خودتان انجام دهید) است. بسیاری از این افراد اولین حرکت خود را از طریق آفلاین به مشاغل آنلاین انجام می دهند. فقط درصد کمی از مشتریان ما سازندگان وب سایت حرفه ای هستند.

HostAdvice: چگونه می بینید این بازار در سالهای آینده در حال تحول است?

من انتظار دارم که برای کاربران بتوانند خودشان وب سایتهای زیبا و باکیفیتی ایجاد کنند. تمایل و تقاضای فزاینده ای برای قابلیت های DIY بیشتر وجود دارد – کاربران می خواهند وب سایت های خود را به تنهایی ایجاد و مدیریت کنند. انتظار دارم SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) و محصولات زیرساختی بیشتری را ببیند که این نیازها را برآورده سازد.

من همچنین انتظار دارم شاهد توسعه کراس اوور بیشتری باشیم. ما اولین سازنده سایت بودیم که طراحی واکنشی را ارائه می دادیم همه از الگوهای طراحی ما.

HostAdvice: چگونه می بینید این بازار در سالهای آینده در حال تحول است؟

HostAdvice: چه کسی را بزرگترین رقبای خود می دانید – Wix و ???

فکر می کنم سه رقیب برتر و پرمخاطب امروز ما Wix ، Weebly و Squarespace هستند. هر یک از این ابزارها نقاط قوت (و ضعف های) خاص خود را دارند و برای نوع خاصی از توسعه دهنده ها بهترین گزینه هستند. در سکته های بسیار گسترده ، می گویم Wix بسیار آزاد است و به شما امکان می دهد کارهای بسیار زیادی انجام دهید. Weebly گیک است’ابزارهایی برای ساختن وبلاگ و وب سایت ، که کمترین تمرکز را روی طراحی دارند. Squarespace برای طراحی های سطح بالا که می خواهند کنترل پیکایون را بر روی هر پیکسل داشته باشند بهترین گزینه است. هر سه این ابزارها ، به ویژه Wix و Squarespace ، دارای منحنی های یادگیری کاملاً شیب دار هستند.

HostAdvice: چگونه می بینید که متفاوت و یا بهتر از آنها متفاوت است?

واقعاً سریع و آسان است. در 15 دقیقه ، از ابتدا تا انتها ، می توانید چیزی زیبا و کاربردی داشته باشید. در واقع هیچ منحنی یادگیری وجود ندارد زیرا ما کارهای زیادی را برای شما انجام می دهیم. ما تلاشهایمان را عمدتاً روی متوسط ​​کاربران اینترنت متمرکز می کنیم – افرادی که قبلاً هرگز سایتی ایجاد نکرده اند. با این حال ، ما با کاربران خود نیز رشد می کنیم ، به طوری که حتی اگر آنها به کاربران قدرت تبدیل شوند ، اکثر آنها به دلیل سهولت استفاده همچنان در Strikingly می مانند..

از آنجا که می دانیم کاربران گاهی از فناوری و طراحی می ترسند ، ما فکر و تلاش زیادی را برای طراحی و UX (تجربه کاربری) محصول خود انجام می دهیم. من معتقدم که این تلاشها پرداخت و منجر به طراحی بهتر محصول شد.

HostAdvice: یکی از مواردی که من در سایت شما متوجه شدم ، انجمن ایده ها است که به طور برجسته نمایش داده می شود.

پشتیبانی مشتری برای ما فوق العاده ، فوق العاده مهم است و ما آن را بسیار جدی می گیریم. ما علاوه بر کمک به مشتریان در انجام وظایف فعلی خود موفق می شویم ، همیشه می خواهیم بشنویم که چه چیزی احساس می کنند گم شده اند یا چگونه می توانیم محصول را بهبود بخشیم. ما به طور مداوم در بیشتر کانالها با مشتریان درگیر هستیم و این منبع خوبی برای ایده ها و نیازهای درک است. به همین دلیل ما یک بخش ویژه در سایت خود داریم که در آن کاربران می توانند ایده های خود را به اشتراک بگذارند. اما در پایان ، ما نمی خواهیم’معتقدم که بین حمایت و ایده ها خط مشخصی وجود دارد.

HostAdvice: بیشتر تلاشهای توسعه خود را در کجا متمرکز می کنید – به طراح بصری یا عملکرد فروشگاه?

کاربران ما یک سازنده سایت می خواهند هر دو قدرتمندتر و استفاده راحت تر است ، بنابراین ما دائماً در هر دو جهت از این جهت کشیده می شویم. ما همیشه در تلاش هستیم تا ساختن وب سایت را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهیم ، بدون اینکه عملکردی را قربانی کنیم. همانطور که گفتم ، ما تلاش می کنیم تا با احتیاط به کاربران خود گوش فرا دهیم و سعی کنیم تا حد ممکن بسیاری از نیازهای آنها را برآورده کنیم.

HostAdvice: بیشتر کوشش های توسعه خود را روی طراح بصری یا عملکرد فروشگاه می گذارید؟

HostAdvice: امروز تعداد مشتریان فعال شما چقدر است؟ آنها عمدتا در کجا قرار دارند?

من نمی توانم تعداد دقیقی را به اشتراک بگذارم ، اما می توانم به شما بگویم که در آنجا است “میلیون ها” مرحله. مشتریان ما عمدتا در ایالات متحده ، اروپا و ژاپن قرار دارند.

HostAdvice: به نظر می رسد که شما با دامنه strikeing.ly شروع کرده اید و سپس به balkingly.com تغییر داده اید – درست است؟ چرا?

خوشحالم که شما آن را پرسیدید. وقتی برای اولین بار محصول را ایجاد کردیم ، فقط نام Strikingly را دوست داشتیم. ما احساس کردیم که به طور کامل توصیف قطعه قطعه می کند که شما می توانید به سرعت سایتی ایجاد کنید که بسیار زیبا باشد. در آن زمان ، پسوند .LY بسیار محبوب و در دسترس بود ، بنابراین ما به دنبال آن شدیم.

مربیان ما در Y Combinator احساس کردند که داشتن دامنه .COM برای ما بسیار مهم است ، به طوری که صاحبان مشاغل احساس کنند که ما جدی و قابل اعتماد هستیم. آنها به ما گفتند كه به اسم متعهدانه متعهد نشويد و يك مورد ديگر را انتخاب كنيد. اما از این بابت احساس بدی کردیم.

در هر صورت ، ما دو نام برای نام جدید خود پیدا کردیم و تصمیم گرفتیم از کاربران خود ایمیل بفرستیم تا از نظرات و کمکهای آنها در انتخاب نام جدید کمک بگیریم. شبانه بیش از هزار پاسخ دریافت کردیم که بسیاری از آنها مقاله طولانی است. به استثنای چهار نفر ، همه افراد دیگر گفتند که Strikingly نامی بود که بهترین محصول ما را توصیف کرد و ما باید به آن بچسبیم!

خوشبختانه ، ما به زودی توانستیم برای یک مکان مناسب ، دامنه Strikingly.com را در قسمت پس زمینه دامنه به دست آوریم.

HostAdvice: بزرگترین اتفاق شما از تجربه Y Combinator (YC) چه بود?

شعار YC است “چیزی را که مردم می خواهند بسازید.” همچنین باید واقعاً عالی و شگفت انگیز باشد ، بنابراین ما زمان زیادی را صرف می کنیم تا به جای اینکه فقط چیزی را از آنجا پرتاب کنیم و ببینیم چه چیزی می خواهد قبل از زمان ، آن چیزها را پیش از وقت بفهمیم..

نتیجه اصلی این ایده ای است که نه تنها ایجاد مشتری بلکه ایجاد فن های فوق العاده است. شدت افرادی که عاشق کالای ما هستند ، پایه و اساس این است که ما روزانه چه کسی هستیم و چه کاری انجام می دهیم.

اگر بخواهم آن را به اصول کاملی تقلیل دهیم ، در YC یاد گرفتیم که فقط 2 داریم ½ کارهایی که باید به عنوان یک استارتاپ انجام دهیم:

  • با کاربران صحبت کنید
  • محصول را بسازید
  • ورزش (این 1/2 است)

HostAdvice: چه توصیه ای را به مبتدیانی که می خواهند وارد Y Combinator (YC) یا برخی دستگاه جوجه کشی مشابه شوند ، می دهید؟?

در واقع عوامل بسیاری وجود دارد که به این موارد می پردازند ، مانند وضوح هدف ، کشش محصول فعلی و سابقه اثبات شده موسسین. اما اگر مجبور شدم آن را با یک کلمه خلاصه کنم “عزم.” این احتمالاً چیزی است که YC بیش از هر چیز به دنبال آن است. فقط یک ایده کافی نیست. شما باید عزم داشته باشید که متعهد بمانید و به کار خود در راه اندازی خود ادامه دهید حتی اگر توسط YC یا برخی دیگر از دستگاه های جوجه کشی کنار بیایید.

HostAdvice: چه توصیهای کلی تر امروز ارائه می دهید’استارتاپ ها?

روی مشکلات متمرکز شوید – نه بر ایده درخشان!!

HostAdvice: چگونه می بینید دنیای استارتاپ ها در چند سال آینده تغییر می کند?

همه چیز خیلی سریع در سراسر دنیا تغییر می کند و بسیاری از استارتاپ ها آمده و می روند. این روند به جایی باز خواهد گشت که بازار به شرکتهایی که اصول تجاری و نوآوری خوبی دارند و نه فقط کلمات کلیدی ، پاداش می بخشد. این به طور خودکار فیلترها و شرکتهایی را که به دلایل اشتباهی انجام می دهند فیلتر می کند.

HostAdvice: چگونه می بینید دنیای استارتاپ ها در چند سال آینده تغییر می کند؟

HostAdvice: پس از گذراندن چند سال و ایجاد بیش از یک تجارت در ایالات متحده ، شما تصمیم گرفتید به طرز چشمگیری در چین توسعه داده و رشد کنید – چرا اینگونه است؟?

من از زمان حضور خود در ایالات متحده بسیار لذت بردم و آموختم. اما متأسفانه ، قانون مهاجرت ایالات متحده ساختن استارتاپ ها در ایالات متحده را برای شهروندان بسیار سخت کرده است. دلیل این امر این است که این کارآفرینان بیکار تلقی می شوند.

در حالی که مسائل مهاجرت محرک بازگشت من به چین بود ، ما همچنین متوجه شدیم که در چین مستقر است و باعث ایجاد حس خوب تجارت می شود. مخاطب هدف ما بین المللی است؛ ما فهمیدیم که تیم ما نیز باید باشد. ساختن یک تیم ایده آل و جهانی مستقر در چین برای ما آسانتر است.

امروز ما حدود 60 کارمند داریم که 35-40 نفر از آنها در اینجا در چین و دیگری در فیلیپین ، ژاپن و ایالات متحده واقع شده اند..

علاوه بر این ، سیلیکون ولی از نظر هزینه نسبتاً دوستانه نبوده است – اگرچه برای هر چیز دیگری که با ایجاد یک استارتاپ مرتبط است عالی است. من به تازگی فهمیدم که یکی از دوستان من از YC شرکت خود را از دره به شهر نیویورک منتقل کرده است فقط به این دلیل که اجرای آن به طور قابل توجهی ارزان تر بود.

HostAdvice: روزانه چند ساعت کار می کنید؟ دوست دارید وقتی کار نمی کنید چه کاری انجام دهید?

من از زمانی که صبح از خواب بیدار می شوم کار می کنم تا اینکه شب ها به رختخواب بروم. در واقع ، من اغلب حتی در مورد کار می خوابم. به همین دلیل ، همانطور که قبلاً اشاره کردم ، مربیان ما در YC تأکید کردند که حتماً به طور مرتب ورزش خواهیم کرد.

بنابراین علاوه بر ورزش و شنا ، من فعالیتهای اجتماعی را برای تیم خود ترتیب می دهم ، مانند فیلم و کباب های شرکت. با همه سخت کوشی ها ، ما هنوز سعی می کنیم آن را سرگرم کننده نگه داریم.

HostAdvice: روزانه چند ساعت کار می کنید؟ دوست دارید وقتی کار نمی کنید چه کاری انجام دهید؟

HostAdvice: اگر از شما خواسته شده بود که آدرس فارغ التحصیلی را به کلاس سال 2016 بدهید ، پیام شما برای آنها چه خواهد بود?

پیام اصلی من برای آنها این است که در زندگی عجله نکنند. شما باید سعی کنید آنچه را که دوست دارید انجام دهید پیدا کنید و تنها راه انجام این کار ، امتحان کردن کارهای مختلف است. عجله فقط برای دور کردن شما از یافتن احساسات واقعی شما مؤثر است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me