Rackspace بر پشتوانه هواداری متمرکز است و به 6000+ کارمند افزایش می یابد

Contents

مصاحبه با جان Engates ، CTO از Rackspace

اولین مواجهه من با Rackspace در سال 2006 بود ، وقتی من در یک شرکت کار می کردم و دو سرور اختصاصی Rackspace اجاره ای داشتیم و یک مدیر حساب کاربری فوق العاده داشت. من به یاد دارم که بعد از آن در کنفرانس ها با افراد Rackspace ملاقات کردم و از آنها پرسیدم آیا آنها این مرد ، جو دن داکری را می شناسند یا نه. گفتند نه. من نمی دانستم Rackspace چقدر بزرگ می شود – اما مطمئناً بسیار زیاد شده است. اما CTO John Engates تقریباً از ابتدا در Rackspace بوده است. او به ما می گوید که چگونه شرکت تکامل یافته و اکنون کجا قرار دارد.


مصاحبه با جان Engates ، CTO از Rackspace

آیا می توانید در مورد پایه و اساس Rackspace و چگونگی به وجود آمدن CTO به ما بگویید؟ واضح است ، شما مدت زمان طولانی واقعاً در آنجا بوده اید.

این شرکت تقریبا هجده ساله است. ما در سال 1998 تأسیس شدیم. من در سال 2000 وقتی که هنوز یک استارتاپ بود و خیلی سریع در آن زمان به دلیل تقاضای زیرساخت های اینترنت رشد می کرد ، پیوستم..

هنگامی که Rackspace شروع به کار کرد ، اکثر مردم دیتاسنتر خود را به اینترنت با خط T1 متصل می کردند و یا برای سرورهای خود به اینترنت از یک سرور colocation استفاده می کردند. Rackspace مدل جدیدی را برای استفاده از زیرساخت ها ارائه داد: شما تماس می گیرید و 24 ساعت بعد می خواهید سرور آنلاین داشته باشید. در آن زمان ، این سرور لینوکس بود (همان چیزی که در ابتدا پشتیبانی می شد).

مردم هیجان زده می شدند و به طور فزاینده ای مردم به خدمات ما علاقه مند می شدند. آنها در حال ساخت مشاغل جدید و وب سایت های جدید بودند. شرکت های تجارت الکترونیکی و وب سایت های خبری وجود داشتند. خدمات ما این امکان را برای مردم فراهم کرد تا بتوانند از دسترسی به اینترنت و دسترسی سریع به اینترنت استفاده کنند. Rackspace متعلق به تمام تجهیزات و متعلق به مرکز داده بود. مشتریان نیاز به انجام هیچ کاری ندارند – Rackspace از بقیه مراقبت کرد.

وقتی پیوستم ، من VP عملیات بودم. من پشتیبانی زیادی کردم و افرادی که سرورها را ساختند مدیریت کردم. من مسئولیت فروش و بازاریابی را نداشتم. بیشتر کارهای روزانه که مشتری با آن روبرو است تحت رهبری من بود. با این حال ، من به آنچه جدید و بعدی علاقه مند است علاقه مند شدم ، به همین دلیل است که نقش CTO وارد آن می شود. من به سمت راه اندازی های جدید راه اندازی شده در Rackspace ، مدل های جدید کسب و کار ، ارائه محصولات و قابلیت ها جذاب شدم. این اتفاق در سال 2002 رخ داد که ما خودمان را شروع کردیم "میزبانی فشرده” تجارت ، ارائه خدمات نهایی ما به مشتری سازمانی ارائه می شود.

چگونه مفهوم کل "پشتیبانی هوادار" شروع?

در روزهای اولیه ، یک راکر به نام دیوید برایس وجود داشت که این اصطلاح را ابداع کرد زیرا می خواست پیامی را به تیم پشتیبانی بفرستد که ما قرار نیست پشتیبانی اصلی یا پشتیبانی حداقلی را انجام دهیم. ما قصد داشتیم با تحویل شرکت خودمان را متمایز کنیم "پشتیبانی هوادار."

وقتی فکر می کنید که چگونه پشتیبانی در بیشتر سناریوهای مصرف کننده یا حتی تجارت به طور سنتی ارائه می شود ، شما پشتیبانی نسبتاً ضعیفی داشته اید. بیشترین پشتیبانی پشتیبانی است "هزینه انجام کار" و شرکت ها نمی خواهند در صورت لزوم آنرا ارائه دهند. آنها شما را به یک وب سایت یا پورتال یا پایگاه دانش یا پشتیبانی برون سپاری به یک مرکز تماس خارج از ساحل می فرستند تا هزینه را به حداقل برسانید. این منطقه ای است که ما می خواستیم خودمان را از هم متمایز کنیم و از آنجا که مشتریان معمولاً به سرورهای خود کمک می خواستند ، این یک فرصت واقعی برای ما بود تا درک استاندارد پشتیبانی را تغییر دهیم. همونجاست "میزبانی مدیریت شده" آمده از. ما قصد نداشتیم فقط سرورهای اختصاصی ارائه دهیم. ما قصد داشتیم سرورهایی بسازیم و آنها را به روشی متعصبانه مدیریت کنیم. این بخشی از فرهنگ ما است و ما از آن زمان تاکنون آن را حفظ کرده ایم. این فرهنگ شرکت را نفوذ می کند و ما آن را در سراسر سازمان جشن می گیریم.

به نظر شما با توجه به اینکه این یکی از بهترین راه حل های قابل اعتماد میزبانی در خارج از کشور است ، در موفقیت اولیه و مداوم Rackspace نقش داشته است.?

این به اشتیاق ما برای ارائه خدمات به مشتریان کم می شود ، که ما کمی گرانتر هستیم اما ارزش آن را داریم. ما کسی هستیم که می توانید به آن اعتماد کنید و به آن اعتماد کنید. هنگامی که آن شهرت را دارید ، گسترش می یابد. هنگامی که شما کارمندان بزرگی دارید و مکانی عالی برای کار کردن است ، به یک چرخه با فضیلت تبدیل می شود که با گذشت زمان به مشتری های بیشتر و بیشتری منجر می شود.

آیا می توانید در مورد تمام راه حل های میزبانی خود را که تا به امروز ارائه شده اید با ما بگویید؟ برنامه های آینده برای دیگران?

از نظر تاریخی ، ما همیشه مشتریانی را هدف قرار داده ایم که به زیرساخت های اینترنت قابل اطمینان و مقیاس پذیر نیاز دارند: سرورها ، اتصال به شبکه ، ذخیره سازی و مؤلفه های امنیتی و خدمات مدیریت شده را در اطراف آن ها می پیچیم. ما با توافق سطح خدمات (SLA) از این خدمات پشتیبان می گیریم. ما از شرکتی تکامل یافته ایم که مشاغل کوچک و متوسط ​​(استارتاپ ها ، شرکت های جوان) را هدف قرار داده است و امروز در خدمت برخی از بزرگترین شرکت های جهان هستیم: Fortune 100/500 و شرکت های بزرگ در سراسر جهان.

ما در حال مدیریت برخی از برنامه های بسیار مهم هستیم: وب سایت های بزرگ شرکت ، وب سایت های بزرگ تجارت الکترونیکی و مشاغل SaaS که به 100٪ به روز و امنیت و قابلیت اطمینان بالا احتیاج دارند. آنها خوشبختانه برای آن سطح از خدمات و پشتیبانی و تخصص و تخصص آن می پردازند ، زیرا مشاغل آنها به آن وابسته و وابسته هستند.

از نظر راه حل ها ، به آسانی چیزی به اندازه یک سرور اختصاصی ، سرور ابری یا کمی ذخیره سازی کافی است ، تا این که صدها یا هزاران سرور را اجرا کنید که یک تجارت الکترونیک در مقیاس بزرگ یا برنامه SaaS یا یک بازی آنلاین چند نفره را اجرا می کنند. . بسیاری از این نوع برنامه ها در Rackspace اجرا می شوند.

اکنون دفاتر شما کجاست و چه تعداد کارمند دارید?

ما 6000 نفر داریم.

  • سن آنتونیو ، TX دفتر مرکزی شرکت را شامل می شود (3000-4000 کارمند)
  • آستین ، دفتر TX ، 90 مایل با سان آنتونیو (800-900 کارمند)
  • دفتر در لندن ، انگلستان
  • دفاتر کوچکتر در هنگ کنگ ، سیدنی ، استرالیا و بلکسبورگ ، ویرجینیا (تیم ایمیل و تیم اداری ابر)

برخی از این دفاتر کوچک هستند (20-30 نفر) و بعضی دیگر نزدیک به 1000 نفر.

اکنون دفاتر شما کجاست و چه تعداد کارمند دارید؟

زیرساخت شما در کجا مستقر است و آیا ممکن است به ما بگویید که چقدر سرورهای شما مجموعاً در این دیتاسنترها اداره می شوند?

ما در دالاس ، شیکاگو ، ویرجینیا ، لندن ، هنگ کنگ و سیدنی دیتاسنتر داریم.

ما نمی توانیم به شما بگوییم چند سرور داریم – خیلی زیاد است. ما در حال رشد هستیم!

زیرساخت شما در کجا مستقر است و آیا ممکن است به ما بگویید که چقدر سرورهای شما در مجموع در سراسر این دیتاسنترها اداره می شوند؟

آیا از زمانی که خود را به عنوان یکی از ارائه دهندگان برتر ابر معرفی کرده اید ، می بینید که تعداد بیشتری از افراد به سمت ابر حرکت می کنند ، یا هنوز درخواست هایی برای سرورهای اختصاصی وجود دارد?

بسیاری از افراد به سمت ابر حرکت می کنند ، اما سرورهای اختصاصی هنوز نقش بسیار مهمی در تأمین زیرساخت های مورد نیاز مشتریان دارند. بعضی اوقات سرورهای اختصاصی عملکرد بهتری دارند و برای نیازهای خاص مشتری از امنیت بهتری برخوردار هستند.

بعضی اوقات مشتریان در یک مدل ترکیبی از سرورهای ابری و سرورهای اختصاصی با هم استفاده می کنند تا بهترین قیمت و بهترین عملکرد را به آنها ارائه دهند. این توانایی است’نسبتاً منحصر به فرد برای Rackspace است. این یک ترکیب آشکار برای مشتریان ما شد و ما آنها را با هم مخلوط کردیم ، بنابراین اگر به سرورهای اختصاصی احتیاج دارید می توانید آن ها را داشته باشید ، اگر به سرورهای مجازی احتیاج دارید ، می توانید آن را نیز داشته باشید ، یا می توانید دولتی یا خصوصی داشته باشید. سرورهای مبتنی بر OpenStack. ما از این نظر منحصر به فرد هستیم که می توانید همه آن ها را در زیر یک سقف داشته باشید.

عده ای هستند که مستقیماً به سمت ابر می روند ، اما برخی اگر مشکلاتشان توسط ابر عمومی برطرف نشود ، به سرور اختصاصی یا ابر خصوصی می روند..

می توانید کمی درباره شبکه شریک Rackspace برای ما بگویید?

Rackspace همواره شرکتهایی داشته است که می خواهند خدمات ما را دوباره بفروشند یا قابلیتهایی را در بالای خدمات ما بسازند تا به مشتریان خود بفروشند. بعضی اوقات مشاوران برای خدمت به مشتریان به زیرساخت ها نیاز دارند. بنابراین ، آنها شریک می شوند. آنها با Rackspace کار می کنند و با هم ، ما به طور مشترک به مشتری دیگری خدمت می کنیم. آنها راهی عالی برای بدست آوردن بازار هستند. مشتریان گاهی اوقات برای زیرساخت ها مستقیماً به ما مراجعه نمی کنند. در عوض ، آنها از طریق نمایندگی فروش محلی یا VAR یا مشاور یا تهیه کننده می روند. ما آن تجارت را دوست داریم – اینگونه است که آنها در Rackspace به پایان می رسند.

طرفدار دیگر این است که به دست آوردن آن مشتریان کم هزینه تر می شود. اغلب این فروشنده یا شریک زندگی است که ارزش افزوده ای را که ما نداریم اضافه می کند. آنها راه حل را گرد هم آورده و مشتری را آسانتر می کند تا محصول یا خدمات خود را راه اندازی کند و تجارت خود را از زمین خارج کند. این واقعاً به ما کمک کرد تا به بازاری برسیم که خودمان نتوانیم به همه آنها برسیم.

برای شخصی که تازه وارد هاست شده و مایل به استفاده از Rackspace است ، چه توصیه‌ای خواهید داشت?

با ما تماس بگیرید ، با کارمندان ما که آماده چت کردن هستند صحبت کنید (می توانید از طریق وب سایت از طریق گپ زنده نیز استفاده کنید) و آنها بسیار خوشحال هستند که در مورد راه حل مورد نیاز خود که متناسب با بودجه شما باشد ، صحبت می کنند ، که نیاز فنی شما را برآورده می کند ، صحبت می کنند. و مشکل شما را حل خواهد کرد’دوباره سعی در حل کردن این چیزی است که ما هستیم’همیشه بر اساس پایه و اساس پشتیبانی هوادار ما انجام خواهیم داد. ما این کار را می کنیم تا کسب و کار جدیدی کسب کنیم بلکه به این دلیل که کار درستی است. مطمئناً می توانید مستقیماً در وب سایت ما بخرید و ثبت نام کنید و بسیاری از مشتریان ما را از این طریق امتحان می کنند ، اما به محض اینکه کارها پیچیده تر می شوند ، کاری که واقعاً باید انجام دهید انتخاب تلفن و صحبت با کسی است ، زیرا اینجاست ارزش واقعی نهفته است: تخصص و پشتیبانی ما می توانیم ارائه دهیم.

اگر می خواهید ارزانترین سرور در آنجا بدون هیچ گونه پشتیبانی ، این ما نباشید ، اما اگر به آن پشتیبانی و زیرساخت قابل اعتماد و مردم به پشتیبان گیری از آن نیاز دارید ، این کاری است که ما بهترین کار را می کنیم. یکی از کارهایی که اخیراً انجام دادیم ، گسترش پشتیبانی هوادارانه ما فراتر از Rackspace است’زیرساخت ها: ما با مایکروسافت لاجورد و خدمات وب آمازون همکاری کردیم ، و مشتریان از ما می خواهند تا زیرساخت های خود را در سراسر این ابرها مدیریت کنیم.

دسته توییتر شما به من می گوید تا از شما بپرسم درباره Rackspace Managed Cloud. با فرض اینکه شما در مورد آن در بالا به ما نگفته اید ، می توانید در مورد آن بگویید?

ما به مشتریان کمک می کنیم تا برنامه های ابری خود را در هر کجا که هستند مدیریت کنند. این آینده است: چند ابر. این چیزی است که ما معتقدیم مردم از این اصطلاح استفاده می کنند "ابر ترکیبی," اما مردم در حال ساختن برنامه های کاربردی هستند و آنها را در هر جایی که معقول باشد در حال حاضر مستقر می کند ، بنابراین در انواع برنامه های مختلف قرار دارد و به همین دلیل ما اصطلاح چند ابر را ترجیح می دهیم. هرچه بزرگتر شوید ، مدیریت خود سخت تر است. گاهی اوقات مشتریان می خواهند با آن کمک کنند؛ آنها نمی خواهند وقت خود را در روز به روز خدمات را سپری کنند. آنها می خواهند روی نوآوری ، چیزهای جدید برای مشاغل خود تمرکز کنند. اگر آنها بتوانند روی این موضوع متمرکز شوند و ما از بقیه مراقبت کنیم ، این یک پایه عالی برای ایجاد یک تجارت است.

آیا می توانید نکاتی در مورد ملاقات با مشتری برای درک بهتر نیازهای آنها و بهتر خدمت به آنها بگویید؟ من عاشق برخورد چهره به چهره برای صحبت با مشتری هستم.

خاطرنشان کردیم که از طریق تلفن با مشتریان در تعامل هستیم. با وجود این ، در فرد بهتر است. برای دیدن مشتری ها سفر خواهیم کرد. من تمام وقت سفر می کنم من عاشق تعامل با مشتریان هستم و اطمینان حاصل کنم که افراد فروش آن را می شناسند تا بتوانم با افرادی که با آنها صحبت کرده اند ارتباط برقرار کنم. ما همچنین از مشتریان دعوت می کنیم تا در دفتر مرکزی ما را ببینند و به آنها امکان دسترسی به کارمندان ما را می دهند. در محل Rackspace ، می توانیم تیم پشتیبانی Fanatical را مانند معماران پایگاه داده / ذخیره سازی و امنیت خود وارد کنیم تا مستقیماً با مهندسین و اعضای تیم خود در ارتباط باشند..

بله ، واقعاً جایگزینی برای مکالمه چهره به چهره وجود ندارد. خوب است که آنها را در دفتر خودشان ببینید تا بتوانند احساس کنند که در کجا هستند ، کجا هستند و اطلاعات بیشتری درباره کارمندانشان دارند. هرچه ممکن است هنگام تنظیم این کار عملی کنید ، این کار را برای مشتری راحت کنید. آنها را به ناهار ببرید ، آنها را به دفتر خود ببرید یا به سمت آنها بروید.

ما هم به کنفرانس ها می رویم. ما کنفرانسی به نام Rackspace Solve داریم که در اصل Rackspace را در جاده می گذراند. ما در NY ، SF ، لندن و هنگ کنگ ، همه مکانهایی که دیتاسنتر داریم میزبان آنها هستیم. ما همچنین در دالاس ، آتلانتا و شیکاگو بوده ایم ، واقعاً در هر کجا که مشتریان ما باشند. ما در یک اتاق Rackers و مشتریان قرار می گیریم و در مورد چالش های پیش روی آنها و راه حل هایی که می توانیم ارائه دهیم با یکدیگر صحبت می کنیم.

آیا می توانید نکاتی در مورد ملاقات با مشتری برای درک بهتر نیازهای آنها و بهتر خدمت به آنها بگویید؟ من عاشق برخورد چهره به چهره برای صحبت با مشتری هستم.

آیا از کار کردن در ISP تا کنون CTO Rackspace در کارهایی وجود داشته است?

این تمام حرفه من بوده است ، من در صنعت اینترنت در یک زمینه فنی در یک زمینه با رشد سریع کار می کنم. کارهایی را انجام دهید که از آنها هیجان زده شده اید ، چیزهایی که از آنها لذت می برید و دوست دارید در مورد آنها صحبت کنید من از زمان قبل با مردم صحبت می کردم که مردم می دانند اینترنت چیست ، در یک محیط بزرگ می شود که بتوانید آینده را بسازید. اکنون مردم اینترنت را به صورت واضح می گیرند. اما برخی مانند من ، ما’دوباره در تمام راه هیجان زده می شوید. این وظیفه رویای من است که بخشی از آن باشم ، هیچ وقت در این صنعت روز خسته کننده ای نداشته ام.

Rackspace چگونه از OpenStack استفاده می کند ، و چرا شما تصمیم گرفتید تا در فضای ابری متن باز استفاده کنید?

ما با ناسا یکی از سازندگان OpenStack بودیم. OpenStack برای تأمین انرژی ابر عمومی و ابر خصوصی ما استفاده می شود. ما تصمیم گرفتیم که این کار را به روش منبع باز انجام دهیم زیرا ما مصرف کننده نرم افزار منبع باز هستیم و به دلیل اینکه مزیت های بزرگی برای مدل منبع باز وجود دارد. نه تنها با توسعه دهندگان و شرکت های زیادی همکاری می کنید ، بلکه مصرف نرم افزار را برای افراد راحت تر می کنید. با منبع آزاد ، از لحاظ فنی می توانید این کار را به صورت رایگان انجام دهید ، و از آنجا که هیچ گونه مجوز و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد ، به شما کمک می کند تا به سرعت گسترش یابد. به عنوان مثال ، این نرم افزار در مدت زمان کوتاهی از سان آنتونیو به پکن پخش شده است ، که نتیجه متفاوتی است که انتظار دارید از بسته بودن نرم افزار باشد..

نزولی: ما OpenStack را نداریم بنابراین نمی توانیم از آن به طور کامل درآمدزایی کنیم. با این وجود ، این در سطح جهانی موفقیت آمیز است ، اجتماع محکمی پیرامون آن وجود دارد ، و مردم می خواهند این موفقیت را ببینند. منبع آزاد آن را به همان اندازه که می تواند موفق باشد انجام می دهد و همه از این موفقیت سود می برند.

آیا چیز دیگری وجود دارد که بخواهید خوانندگان ما بدانند?

امنیت برای ما بسیار مهم است. هکرهای زیادی وجود دارند که سعی در سرقت داده ها دارند و بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند ، بنابراین امنیت یک مکمل عالی برای خدمات مدیریت شده است که ما ارائه می دهیم.

داده ها حوزه دیگری است که مشتریان با آن دست و پنجه نرم می کنند: مفهوم داده های بزرگ واقعی است و ابزارهایی که برای مدیریت داده ها به وجود آمده اند ، کار پیچیده و دشواری برای شروع کار هستند. هر دوی این بخش ها بخشهایی از خدمات مدیریت شده ما هستند.

ما همچنان به تفکیک و تحقق وعده پشتیبانی هوادار ادامه داده ایم. یک فرهنگ داخلی قوی وجود دارد که از آن و رهبری که به آن اعتقاد دارند پشتیبانی می کند. این با مشتریان طنین انداز است ، زیرا همه می خواهند پشتیبانی خوبی داشته باشند. با Rackspace ، آنها درک می کنند که کسی به تجارت و برنامه های خود اهمیت می دهد و مراقب آنها است.

نظر خود را درباره میزبانی Rackspace را اینجا اضافه کنید >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me