مشاوره میزبان صحبت می کند – StablePoint


مصاحبه ای با Darren Lingham ، مدیر عامل گروه StablePoint

HostAdvice: سلام دارن ، کمی درباره StablePoint برای ما بگویید

ما بیش از 6 ماه پیش ایده ایده Stablepoint را ارائه دادیم. ما فرصتی برای ایجاد یک دیدیم ‘ساده شده’ سرویس میزبانی – پشتیبانی عالی مشتری و سرورهای قابل اعتماد و با قیمت مناسب ، بدون افزونه ها و فروش های بی پایان که به نظر می رسد در این صنعت رایج شده است. ما می خواستیم کارهایی متفاوت انجام دهیم و به نظر می رسد تاکنون مردم از این رویکرد قدردانی می کنند.

HostAdvice: شما Tsohost را در سال 2003 تأسیس کردید ، اما تصمیم گرفتید بعد از فروش به GoDaddy بروید ، آنچه شما را به صنعت میزبانی برگرداند?

حتی وقتی Tsohost را در سال 2003 تاسیس کردم ، بسیاری از افراد در این صنعت به من گفتند “میزبانی مشترک انجام می شود ، رقابت بیش از حد وجود دارد ، شما افراد بسیار زیاد هستند’هرگز به جایی نخواهم رسید”. خوشبختانه ، من نکردم’به آنها گوش فرا دهید – سالها طول کشید اما ما از خدمات بسیار خوبی برای مشتری برخوردار بودیم و مردم ما را در انجمن ها و توییتر و در همه جای دیگر توصیه می کردند. سرانجام ما به یکی از بزرگترین میزبانان در انگلستان تبدیل شدیم و با آن دستاورد خوبی داشتیم.

بعد از گذشت مدتی فکر کردم که به دنبال یک چالش جدید در خارج از میزبانی وب به دنبال چالش های دیگری هستم ، اما می توانم در توییتر تعداد افراد زیادی را که از ارائه دهنده هاست خود شکایت دارند ببینم. این باعث شد من فکر کنم و سرانجام با برخی از همکاران سابق صحبت کردم و تصمیم گرفتیم که هنوز هم یک بازارچه برای میزبانی ساده وجود داشته باشد ، واقعاً خوب. این’همه فلسفه ما – ما است’سعی در انجام هر کاری ندارید “سکسی” یا مخصوصاً هیجان انگیز است ، فقط نگه داشتن مردم’سایت های آنلاین با خدمات عالی مشتری به داخل پرتاب می شوند.

ما با نام Stablepoint آشنا شدیم و برای اطمینان از راه اندازی صحیح چند ماه روی سیستم های back-end کار کردیم. آی تی’سود بزرگی است که می توان به تجربه بنیانگذاران تکیه داد (Seb De Lemos) & دومینیک تیلور) با نزدیک به 50 سال در صنعت میزبان.

HostAdvice: StablePoint چیست؟’USP ، چه چیزی باعث می شود شرکت از بسته ایستادگی کند?

ما نمی خواهیم’مالکیت هر یک از زیرساخت های خود ما را دارد و این کاملاً با طراحی است. با شرکت قبلی ما ، ما دیتاسنترها را ساختیم و شبکه های BGP خودمان را اداره کردیم و طول قابل توجهی از فیبر نوری گران قیمت را اجرا کردیم. امروزه این امر ضروری نیست – ما می توانیم از AWS ، Google و سایر ارائه دهندگان ابر استفاده کنیم تا خدمات میزبانی خود را در ده ها مکان در سراسر جهان ارائه دهیم. در گذشته ، ایجاد مکان جدید صدها هزار دلار یا بیشتر هزینه داشت و تعهد گسترده ای در زمان و منابع بود. این همچنین به معنای ما است’برای پرداخت دیسک های خراب دیسک و یا ریک کردن سرورهای جدید ، به کارمندان پرداخت نمی کنید.

این همچنین بدان معنی است که اکثر کارکنان ما می توانند با مشتری روبرو شوند ، بنابراین ما واقعاً می توانیم روی ارائه یک تجربه عالی مشتری تمرکز کنیم.

یکی دیگر از USP ها این است که ما یک تیم کامل از متخصصان مهاجرت در این شرکت داریم. این به ما امکان می دهد مهاجرت رایگان از هر شرکت میزبانی به ما ارائه دهند. آنها همه روز و هر روز در زمینه مهاجرت وب سایت کار می کنند’قبل از صحبت وب سایت ها ، همه این موارد را مشاهده کرده اید.

آنجا’واقعاً نیازی به ترس از خرابی هنگام جابجایی سایت با ما نیست زیرا تیم مهاجرت در هر مرحله از راه خواهد بود.

HostAdvice: تیم 15 نفره شما به میزبانی بیش از 10،000 وب سایت کمک می کند ، برنامه های بلند مدت شما برای رشد و دستیابی چیست?

ما می خواهیم Stablepoint معیار چگونگی میزبانی باشد “باید” انجام شود ما نمی خواهیم’t ارتباط با مشتریان را برای ما دشوار کرده و در صورت امکان ما همیشه سعی خواهیم کرد که راهنمایی و کمک کنیم و مشاوره ارائه می دهیم ، حتی اگر این مسئله وجود ندارد’t به شدت میزبانی یا سرور مربوط. پیدا کردن افراد بزرگ برای ادامه این اخلاق و تشویق آن فرهنگ در شرکت ، یک چالش بزرگ برای پیشروی است.

جایی که ما باید بین رشد و کیفیت خدمات انتخاب کنیم ، کیفیت خدمات هر زمان برنده می شود. به عنوان یک تجارت ، این ممکن است به معنای سود کمتر در کوتاه مدت اما در صورت بروز آن باشد’این کار درستی است که باید انجام شود ، این همان چیزی است که مهم است.

HostAdvice: آیا می توانید با ما در میان آنچه شرکت شما برای ارائه به طور کلی و چگونگی دستیابی به انواع مشتریانی که توسط StablePoint جذب می شوند ، صحبت کنید.

این یک سوال واقعا جالب است. من می گویم تقریباً همه (95٪ +) مشتریانی که به ما ملحق می شوند ، از یک رقیب به ما ملحق می شوند. ما مشتری بسیار کمی هستیم’s “اولین” شرکت میزبان – آنها’هنگامی که آنها از ارائه دهنده موجود خود سرخورده شده اند ، ما را از طریق توصیه ها یا کلام دهان پیدا کردند.

ما’تعدادی از مردم به ما پیوستند زیرا ارائه دهنده فعلی آنها می تواند’میزبانی را در محلی که می خواهند سایت خود را میزبانی کنند ارائه دهید. مکان میزبانی در این روز و سن بسیار باورنکردنی است و اطمینان از این که وب سایت شما در حد ممکن به اکثر بازدید کنندگان شما نزدیک است ، واقعاً تجربه آنها را در مورد سایت شما بهبود می بخشد. Google دوست دارد نتایج مربوط به بازدید کنندگان را نشان دهد ، بنابراین میزبانی سایت شما روی سروری در نزدیکی آنها می تواند به رتبه بندی موتور جستجوگر شما کمک کند ، و بهبود زمان بارگذاری برای آنها نشان داده شده است که به کاهش نرخ جستن و بهبود تبدیل کمک می کند..

آی تی’واقعا یک مفهوم ساده – چرا وقتی بیشتر مشتری های شما در استرالیا یا دبی هستند ، می توانید سایت خود را در تگزاس یا لندن میزبانی کنید؟ Stablepoint آن مشکل را حل می کند.

HostAdvice: با توجه به موضوع مشتریان ، دامنه جمعیتی که شما از آنها استفاده می کنید ، چیست?

آی تی’ترکیبی واقعی از افرادی است که ما از آنها مراقبت می کنیم. از افراد میزبان وبلاگ گرفته تا مشاغل بزرگ که روزانه صدها سفارش انجام می دهند. تیم ما واقعاً در تعداد زیادی از برنامه هایی که این روزها میزبان آن هستند ، تجربه شده است – نه تنها WordPress و Magento بلکه جوملا ، کرافت ، دروپال ، OSCommerce ، Prestashop که نام آنها را ذکر کرده اند. این بدان معنی است که ما می توانیم با ارائه ترفندهایی به سایت خود ، به مشتریان خود در بهبود عملکرد خود کمک کنیم.

HostAdvice: در یک زمینه شغلی رقابتی ، چگونه StablePoint را توصیف می کنید’فرهنگ شرکت ، آنچه باعث می شود کارمندان شما در مورد بقیه بایستند?

ما واقعاً در مورد کسانی که استخدام می کنیم بسیار ترسناک هستیم. آنها باید در کارهایی که انجام می دهند بسیار عالی باشند اما بیشتر آنها برای تیم مناسب هستند. ما کار / کار از راه دور را از فرصت های خانه ارائه می دهیم و از این نظر می توانیم واقعاً انعطاف پذیر باشیم. من فکر می کنم مشتری اخلاق و فرهنگ را در انجام کارها به روش درست متمرکز کرده و همچنین به افراد در کار خود کمک می کند.

این’نمی گویند برنده شد’روزهای سختی باشید – اما به عنوان مثال اگر سرورهای شما قابل اعتماد باشند ، نمایندگان خدمات مشتری شما باید با مشتری های کمتر عصبانی برخورد کنند. برخورد با مشتریهای شاد زندگی آنها را آسان تر می کند. به همین دلیل است که با شروع از زمین به بالا سعی می کنیم کارهایی را به روشی صحیح و با اتصال به هم انجام دهیم “کل شرکت” فكر كردن.

HostAdvice: سرانجام ، آینده چه چیزی را برای StablePoint نگه می دارد?

ما’واقعاً از اینکه اتفاقات پیش می رود ، هیجان زده اید. هر ماه بهتر از آخرین است اما ضربان واقعی شاهد بررسی های مثبت در پرواز است. کمک به افراد و مشاغل مختلف که به سمت خدمات ما حرکت می کنند و دیدن سایت آنها از هر زمان دیگری عملکرد بهتری دارند ، یک تقویت واقعی نفس برای تیم است. مردم همیشه بسیار مهربان هستند – تشکر از ما می تواند فوق العاده دلچسب باشد.

آی تی’فراموش کردن افراد واقعی پشت صفحه آسان است’دوباره به ایمیل و عقب ایمیل ارسال کنید اما آن را ارسال کنید’لذت واقعی برای آشنایی با موهین و افراد خارجی’وب سایت ها و آن’اعتبار گسترده در هنگام مشاهده موفقیت آنها. من’دوست دارم بتوانم من بگویم’d به یک میلیون نفر کمک کرد که روزانه میزبان وب سایت خود باشند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me